توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
موسوی بهار خبر داد:
تجهیز بیمارستان قلب فرشچیان همدان آغاز شده است
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۲
همدان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: بیمارستان قلب فرشچیان به کمک بنیاد فرشچیان درهمدان ساخته شده هم اکنون درحال تجهیز است.
به گزارش عرش نیوز: حبیب الله موسوی بهار ظهر پنجشنبه در همایش خیرین سلامت استان همدان با بیان اینکه کمک کردن به مردم معامله با خداوند است، اظهار داشت: بیماری و درمان و سلامت گرفتاری بسیاری از مردم بوده و هست و از این رو کمک خیرین در این حوزه برداشتن باری از دوش مردم و دولت است.

وی با بیان اینکه خیرین سلامت در عرصه های مختلف از ساخت بیمارستان گرفته تا خرید تجهیزات آن به استان کمک می کنند، افزود: خیرین سلامت استان خدمات شایسته ای در راستای ارتقا سلامت در همدان داشته اند.

وی با بیان اینکه به تدریج راه ورود در عرصه سلامت هموارتر شده است، ابراز داشت: شاهد قدم برداشتن خیرین سلامت در عرصه سلامت هستیم و خیرین سلامت استان همدان تا کنون انواع دستگاه های مورد نیاز بیمارستان ها را خریداری و در اختیار مردم قرار داده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در ادامه سخنانش به بیمارستان خیر ساز قلب فرشچیان اشاره داشت و گفت: این بیمارستان به کمک بنیاد فرشچیان در همدان ساخته شده وهم اکنون در حال تجهیز بیمارستان هستیم.

موسوی بهار در این خصوص گفت: پیش بینی می شود این بیمارستان با توجه به روند تجهیز آن و بسته به میزان تجهیز در فاصله دهه فجر تا اردیبهشت ماه سال آینده به بهره براری برسد.

وی با تاکید بر اینکه تمام کسانی که در راه سلامت جامعه قدم بر می دارند به فکر ارتقا سلامت مردم و کشور هستند، افزود: این کمک ها چشمه جاری بوده که تا ابد ادامه دارد و قطع نمی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه همکاری نزدیکی بین دانشگاه علوم پزشکی و مجمع خیرین استان همدان بر قرار است، گفت: مجمع خیرین سلامت استان همدان با توجه به نیاز استان در این راه قدم بر می دارند و با توجه به اولویت ها کمک های خیرین را در راستای سلامت استان هزینه می کنند.

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان همدان نیز در این همایش اظهار داشت: مجمع خیرین سلامت استان همدان فعالیت های مختلفی در استان انجام می دهد که در راستای اهداف مجمع است.

محمد صادق صبا با اشاره به برخی از اهداف مجمع خیرین سلامت استان همدان گفت: بستر سازی مناسب برای پیشگیری از بیماری و درمان بیماران از جمله هدف اصلی مجمع در استان همدان است.

وی با اشاره به اینکه در این راستا مجمع خیرین سلامت استان سه رکن اصلی را مد نظر قرار داده است، اظهار داشت: ارائه کم به بیماران، آموزش و فرهنگ سازی آحاد مردم در زمینه پیشگیری از بیماری و خود مراقبتی در ابتلای به بیماری و تامین فضای فیزیکی و لوازم و تجهیزات مناسب برای بیماران از جمله اهداف مجمع است.

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان همدان یکی از فعالیت های مجمع خیرین سلامت استان همدان را ساخت خوابگاه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و با ظرفیت ۱۱۰ نفر برای دانشجویان رشته علوم پزشکی عنوان کرد و ادامه داد: احداث، تکمیل، ترمیم و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی استان همدان را که مورد تأیید دانشگاه علوم پزشکی استان باشد از مهم‌ترین اهداف کاری این مجمع است.

صبا ابراز داشت: همیاری در اداره، مددکاری و توسعه برنامه‌های آموزشی، درمانی و همچنین شناسایی اقشار نیازمند به کمک‌های مالی در راستای مراحل درمانی را از دیگر اولويت‌هاي كاري این مجمع بوده است.

رئیس مجمع خیرین سلامت استان همدان بیان داشت: با تأسی از مکتب والای اسلام و روح خیراندیش آدمی، کمک‌های خوبی صورت گرفته و مجمع خیرین سلامت استان همدان تلاش دارد با بسترسازی مناسب، کمک‌های خیریه افراد خیر را به سمت مشکلاتی که دانشگاه علوم پزشکی شناسایی می‌کند سوق دهد.
منبع: مهر
کد مطلب: 353150