توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
19 هزار گلستانی تا ماه رمضان سال آینده به حج عمره اعزام می شوند
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۲
گرگان - مدیرکل حج و زیارت استان گلستان گفت: 19 هزار نفر تا ماه رمضان آینده به حج عمره اعزام می شوند.
به گزارش عرش نیوز، رضا درگاهی، بعد از ظهر سه شنبه، در همایش بزرگ آموزش حج عمره سال ۹۳ و ۹۴ که با حضور دو هزار نفر از حجاج گلستانی در مصلی گرگان برگزار شد، گفت: برای بحث آموزش ۴ جلسه در نظر گرفتیم که سه جلسه توسط دفاتر و یک جلسه به صورت متمرکز برگزار شود.

وی افزود: اولین پرواز حجاج گلستانی جمعه گذشته انجام شد و حدود ۶ هزار نفر اعزام شدند.

وی بیان کرد: مرحله دوم از ۲۱ آذر الی ۱۶ بهمن انجام می شود و حدود هشت هزار نفر اعزام می شوند، سایر افراد هم از ۱۷ اسفند تا پایان خرداد اعزام خواهند شد.

درگاهی ادامه داد: در کل ۱۹ هزار زائر تا ماه رمضان سال آینده به خانه خدا اعزام خواهند شد.

وی با بیان این که کلیه پروازها با شرکت سعودی است، گفت: کاروان ها حدقل ۱۳۰ نفر و حداکثر ۱۵۸ نفر ظرفیت دارند و افراد می توانند برای اعزام به آن ها مراجعه کنند.

وی ادامه داد: زائران سفیر کشور ما در عربستان هستند و به نوعی نماینده ایران به شمار می روند لذا وظایفی بر عهده دارند که باید آن ها را انجام دهند.

درگاهی افزود: دردرجه اول حجاج باید از برنامه های کاروان خود تبعیت کنند و همراه آنان باشند، نکته مهم دگیر واکسن است که حتما باید قبل از سفر نسبت به آن اقدام شود زیرا توسط عربستان بررسی خواهد شد و به همراه داشتن کارت هلال احمر برای واکسن اجبرای است.

وی اضافه کرد: حجاج حتما وضیعت سلامت خود را قبل از سفر بررسی کنند، فرم سلامت به همین منظور در اختیار شرکت ها قرار دارد که باید خود اظهاری شود.

وی تصریح کرد: افراد بالای ۵۰ سال باید حتما به پزشک معتمد حج و زیارت مراجعه کنند که البته مانعی برای سفر نیست فقط در صورت وجود بیماری تجهیزات مورد نیاز باید همراه کاروان باشد.

مدیرکل حج و زیارت گلستان خاطرنشان کرد: افرادی که دارای بیماری هستند حتما دستور پزشک و توضیحات بیماری خود را توسط پزشک به زبان انگلیسی یادداشت کنند تا در صورت بروز مشکل بتوان راحتتر در عربستان خدمات رسانی کرد.

وی ادامه داد: زائران حتما گذرنامه خود را قبل از سفر بررسی کنند تا حتما ۷ ماه اعتبار داشته باشد و یا مانعی برای خروج وجود نداشته باشد.

وی اظهار کرد: ۳ نفر به صورت شبانه روز مشغول خدمات رسانی به حجاج هستند که شامل دو نفر مدیر کاروان و یک روحانی است.

درگاهی خاطرنشان کرد: تغذیه ایام حج متمرکز است و آشپزخانه ها با غذا و آشپز ایرانی زیر نظر بهداشت دو کشور فعالیت می کنند.

وی تصریح کرد: هلال احمر هم با برپایی چادرهایی خدمات سرپایی ارائه می دهد و در صورت نیاز بیماران را به آمبولانس به بیمارستان منتقل می کنند.

منبع: مهر
کد مطلب: 343854