توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل بهزیستی اردبیل:
طرح "پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی" در اردبیل اجرا می‌شود
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۱
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: بهزیستی استان اردبیل با استفاده از مربیان مجرب و آموزش‌دیده طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را در همه نقاط استان حتی در روستاهای محروم و دورافتاده انجام می‌دهد.
به گزارش عرش نیوز؛رویا احمدیان صبح امروز در دیدار با فرماندار شهرستان کوثر اظهار داشت: بهزیستی استان اردبیل با استفاده از مربیان مجرب و آموزش‌دیده طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را در همه نقاط استان حتی در روستاهای محروم و دورافتاده با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی و تبعات ناشی از آن به صورت رایگان انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه علاوه بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی طرح پیشگیری از معلولیت‌ها نیز در سطح استان انجام می‌شود، گفت: در حوزه بینایی‌سنجی و امور مربوط به تنبلی چشم آموزش‌ها و معاینات به صورت 100 درصدی در استان اردبیل اعم از شهرها و روستاها انجام شده است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با تاکید بر اهمیت مناسب‌سازی خیابان‌ها، بیان کرد: در این زمینه فرمانداری شهرستان کوثر قول مساعد در زمینه مناسب‌سازی مکان‌های عمومی شهر را برای تردد و سهولت عبور و مرور معلولان شهرستان داده که انتظار می‌رود در سایر شهرستان‌ها نیز این اقدام موثر و مفید انجام شود.

احمدیان با بیان اینکه هم اکنون بیش از 404 خانوار در شهرستان کوثر تحت حمایت بهزیستی بوده و از خدمات متنوع آن در طول سال بهره‌مند می‌شوند، افزود: اهدای کمک هزینه تحصیلی، کمک هزینه ازدواج، تهیه مسکن برای مددجویان، اجرای طرح CBR در روستاها، توزیع غذای گرم در مهد کودک‌های شهری و روستایی و برخی موارد دیگر از جمله خدماتی است که به مددجویان ارائه می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل از افزایش 33 درصدی پرداخت زکات در شهرستان کوثر خبر داد و گفت: این شهرستان یکی از موفق‌ترین شهرستان‌ها در زمینه جذب 100 درصدی اعتبارت بوده که توانسته با اعتبارات اختصاص یافته برای مددجویان در  این شهرستان اشتغال‌زایی و سایر خدمات را ارائه کرده و زمینه زندگی و معیشت بهتر آنها را فراهم آورد.

وی از صدور دفترچه تامین اجتماعی برای 35 نفر از مددجویان شهرستان کوثر خبر داد و تصریح کرد: بهزیستی کوثر در امر بیمه زنان سرپرست خانوار، خدمات پزشکی و دارویی و صدور دفترچه بیمه برای 850 نفر از افراد تحت حمایت را تاکنون انجام داده و در این راستا برای بهره‌مندی بیشتر مددجویان از خدمات درمانی و پزشکی همواره تلاش می‌کند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 343755