توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حجت‌الاسلام والمسلمین مبلغی مطرح کرد
استفاده از ظرفیت هفته وحدت برای برطرف کردن چالش‌های جهان اسلام
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۲
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز باید به هفته وحدت رنگ و جلای بیشتری بدهیم و از ظرفیت بالای آن برای برطرف کردن چالش‌های جهان اسلام، استفاده کنیم.

به گزارش عرش نیوز به نقل از روابط عمومی مرکز تحقیقات مجلس شورای اسلامی حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مبلغی در جمع کارکنان مرکز تحقیقات اسلامی مجلس اظهار کرد: اگر این چالش‌ها از طریق وحدت امت اسلامی مدیریت، کنترل و مهار نشود ضربه‌های هولناک و اساسی بر پیکره امت و همه مذاهب اسلامی وارد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه باید از هفته وحدت به عنوان یک منبع الهام‌بخش برای پایان دادن به این تنش‌ها، بهره‌برداری کنیم، گفت: امروز باید به هفته وحدت رنگ و جلای بیشتری بدهیم و از ظرفیت بالای آن در برطرف شدن چالش‌های جهان اسلام، استفاده کنیم.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی مقام پیامبری را بزرگ‌ترین عامل مشترک و وحدت‌بخش برای یک امت دانست و گفت: هفته وحدت به دلیل آنکه مربوط به بزرگترین عامل وحدت بخش امت اسلامی یعنی پیامبر اسلام(ص) است، می‌تواند برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات به صورت اساسی راهگشا باشد.

وی یادآور شد: وحدت شیعه و سنی بر محور پیامبر اسلام (ص) خاستگاه شکل‌گیری بسیاری از مشترکات بین آنهاست و افزون بر این، آنها می‌توانند از این خاستگاه به تولید و توسعه دامنه مشترکات در مواجهه با مسائل معاصر دست بزنند.

مبلغی خاطرنشان کرد: متاسفانه نقش تخریبی برخی از عوامل تفرقه تا آنجا پیش رفته است که کارکرد وحدت امت نسبت به نبوت را در ایجاد وحدت و همگرایی از کار انداخته و یا  تضعیف کرده‌اند.

وی عنوان کرد: هیچ چیز به اندازه اتفاق نظر یک امت بر نبوت نقش‌آفرین و وحدت‌بخش نیست، اما  مسلمانان از کنار این اشتراک و اتفاق مهم خیلی ساده عبور کرده‌اند و آنچنان دچار تغافل و تسامح شده‌اند که برغم داشتن پیامبر و قرآن واحد، دچار تفرقه شده‌اند.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مصلحان امت اسلامی باید در محور پیامبر اسلام به عنوان بزرگترین عامل مشترک بعد از اعتقاد به خداوند تمرکز کنند و ببیند چه عواملی و چگونه کارکرد این عامل بزرگ را تضعیف کردند.

منبع: فارس

کد مطلب: 351350