توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نخستین بانك برون مرزي با ارائه خدمات ارزي در جزیره كيش ثبت شد
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۷
معاون اقتصادي و سرمايه گذاري سازمان منطقه آزاد كيش از ثبت نخستین بانک برون مرزی با ارائه خدمات ارزی در جزیره کیش خبرداد و گفت: برگزاري نمايشگاه بورس، بانك، بيمه و سرمايه و فرصت های سرمايه گذاری بستر مناسبي براي دستيابی به دستاوردهای مهم اقتصادی و سرمايه گذاری برای منطقه آزاد كيش و كشور است.
به گزارش عرش نیوز؛علی جیرفتی دوشنبه شب در جمع خبرنگاران با اشاره به نتيجه برگزاري اين گونه نمايشگاه ها در شرايط نا آرام و متلاطم اقتصادي دستيابي به شفافيت اقتصادي را مهم توصیف کرد و اظهارداشت: در پي رکود و شکست اقتصادي در سال 2007 میلادی بسياري از كشورها دچار بحران اقتصادي شدند و در راستاي شفاف سازي و ارائه راهكارهاي برون رفت از اين وضعيت، گردهمايي هاي زيادي از جمله گردهمايي صندوق بين المللي پول و بانك جهاني برگزار شده بود.

وی مزيت هاي برگزاري نمايشگاه ها و همايش هاي تجاري و اقتصادي در جزيره كيش را فرصتی مناسب دانست و افزود: جزيره كيش به عنوان دروازه اي براي برقراري ارتباطات اقتصادي شرايط  ایده آل و مناسبي براي حضور سرمايه گذران خارجي دارد.

معاون اقتصادي و سرمايه گذاري سازمان منطقه آزاد كيش در ادامه یکی از دستاوردهای مهم نخستین نمایشگاه بورس، بیمه، بازار سرمایه و خصوصی سازی و ششمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در جزیره  کیش را ثبت نخستین  بانك برون مرزي در جزيره كيش عنوان کرد و گفت: این ثبت دستاورد مهم اين دو نمایشگاه بود و قرار است اين بانك تمامي خدمات را به صورت ارزي به مشتریان خود ارائه كند.

جيرفتي افزود: مراحل ثبت اين بانك در جزیره كيش انجام شده و در حال اخذ مجوزهاي شوراي پول و اعتبار براي گشايش شعبه در ديگر مناطق آزاد كشور هستيم.

وی خاطرنشان کرد: با فعاليت اين بانك سرمايه گذاران داخلي و خارجي مي توانند از طريق اين بانك تمامي فعاليت هاي ارزي خود را با بانك هاي كشورهاي مختلف از جزيره كيش پيگيري كنند و انجام دهند.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش راه اندازي مجدد بورس انرژي و فعال كردن بورس كالا را از جمله نتايج مثبت برگزاري نمايشگاه بورس، بانك، بيمه و سرمايه عنوان كرد و اظهارداشت: در آينده نزديك برخي كالاهاي اساسي از كانال بورس كالاي كيش عرضه خواهد شد.

دکتر جیرفتی همچنين حضور 50 گروه از سرمايه گذاران خارجي را از ديگر شاخصه هاي نمايشگاه امسال عنوان کرد و افزود: علاوه برمعرفي فرصت های سرمايه گذاري با هدف جذب سرمايه گذاران خارجي و نشان دادن پتانسيل هاي جزيره کیش اين گروه ها از جاذبه هاي گردشگري كيش نيز بازديد کردند.

منبع:مهر

کد مطلب: 324990