توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عضو هیئت علمی اندیشکده یقین:
تربیت کودکان استراتژیک با آموزش فلسفه، اجرایی می‌شود
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۴۵
عضو هیئت علمی اندیشکده یقین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره آموزش فلسفه، گفت: حافظه محوری آسیب جدی است که نظام تربیت را دچار آسیب می‌کند و تربیت کودکان استرانژیک با آموزش فلسفه اجرایی می‌شود.
به گزارش عرش نیوز، حسام‌الدین حائری‌زاده دقایقی پیش در دوره تربیت مدرس استراتژی برای کودکان در مجتمع خاتم‌النبیای رشت، اظهار کرد: نسبت انقلاب اسلامی با بیداری اسلامی و عاشورای حسینی(ع) با کمی تأمل قابل درک است.

وی با بیان اینکه بزرگترین تجمع بشری در اربعین حسینی(ع) رخ داد، افزود: تجمع بیش از ۲۰ میلیون شیعه در اربعین حسینی(ع) در کربلا نشان دهنده عظمت قیام امام حسین(ع) است.

عضو هیئت علمی اندیشکده یقین با بیان اینکه کودکانمان را باید اجتماع‌مدار و تصمیم‌مدار تربیت کنیم، گفت: مسئله تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری فردی و اجتماعی کودکان بسیار مهم بوده و باید کودکان تصمیم‌ساز آینده تربیت شوند.

حائری‌زاده با بیان اینکه دکترین و استراتژی برای کودکان در دوره تربیت مدرس استراتژی برای کودکان تدریس می‌شود، تصریح کرد: این دوره مبتنی بر رویکردهای اساسی طرح‌ریزی راهبردی برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان اینکه ارتقاء توان تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری کودکان از اهداف برگزاری دوره‌های تربیت مدرس است، تصریح کرد: مدرسان این دوره همزمان با آموختن دروس مربوطه، با تدریس آن به کودکان، توان تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری کودکان را افزایش می‌دهند.

عضو هیئت علمی اندیشکده یقین افزود: باید به کودکان کمک کنیم تا آینده آنان به درستی شکل گیرد و به سمت تربیت کودکان استراتژیک برویم و باید بدانیم کودکان طلیعه‌داران حرکت حاکمیت و جامعه هستند.

حائری‌زاده با بیان اینکه کودکان در دوران پیش از انقلاب اسلامی فسادپذیر بودند، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی انتظار می‌رود کودکان را در فضای معنوی جامعه انقلاب تربیت کرده و سبب تحول شویم.

وی تصریح کرد: آموزش کودکان به دروس راهبردی محدود نشده و کودکان در دوره‌هایی زیر نظر مدرسان مجرب دروس تخصصی را نیز گذرانده و خود را برای تصمیم سازی و تصمیم‌گیری آماده می‌کنند.

عضو هیئت علمی اندیشکده یقین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره آموزش فلسفه، اظهار داشت: حافظه محوری آسیب جدی است که نظام تربیت را دچار آسیب می‌کند و راه چاره آن رسیدن به چارچوب تفکر محوری است.

حائری‌زاده با تأکید بر اینکه کودک استراتژیست، بیچاره نمی‌ماند، گفت: این کودکان یاد می‌گیرند پیش از تصمیم‌گیری، تصمیم‌سازی کنند تا به مشکل برنخورند و اندیشکده یقین علاقه‌مند است آموزش استراتژیک را به صورت مستقیم به کودکان ارائه داده و هدف کمی نداریم بلکه آموزش‌های کیفی را مدنظر داریم.

وی با بیان اینکه تربیت انسان انقلابی و در تراز دینی از اهداف دوره‌های تربیت مدرس کودکان است، تصریح کرد: کودکان با دروس تخصصی و ابزارهای آموزش در دوره‌های کودکان استراتژیک تربیت می‌شوند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 344493