توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سهم اعتبارات خراسان جنوبی در بودجه سنواتی سال آینده لحاظ شود
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۸
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در آستانه تدوین لایحه بودجه سنواتی سال ۹۴ هستیم، گفت: امید است سهم اعتبارات این استان در لایحه بودجه سنواتی سال آینده به خوبی لحاظ شود.
به گزارش عرش نیوز؛وجه الله خدمتگزار ظهر امروز در کارگاه آموزشی، علمی و تخصصی اقتصاد مقاومتی اظهارکرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام علاوه بر اینکه بازوی اجرایی بسیار خوبی برای تصمیم‌سازی در سطح کلان برای مدیران عالی رتبه کشوری است، می‌تواند در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌های کلان کشوری نیز تاثیرگذار باشد.

وی افزود: در برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور نیز خراسان جنوبی می‌‌تواند جایگاه خوبی را به خود اختصاص دهد.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: امید است با حضور مسئولان مرتبط از مجمع تشخیص مصلحت نظام در استان، بخشی ازعقب‌ماندگی‌های این استان با بررسی‌های کارشناسانه‌ای که به انجام می‌رسد مرتفع شده و سبب رشد و توسعه بیش از پیش استان فراهم شود.

خدمتگذار با اشاره به اینکه از سال 1389 مقام معظم رهبری بر اجرای قوانین مرتبط با اقتصاد مقاومتی تاکید داشته‌اند، گفت: در شرایط فعلی که دشمنان قسم خورده نظام برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند باید از تمام امکانات و ظرفیت‌های کشور برای رسیدن به اهداف مورد نظر در سند چشم‌انداز توسعه و نیز اسناد آمایش استانی استفاده کرد.

وی وجود یک اقتصاد پویا، زنده و بالنده را لازمه کشور در شرایط حساس فعلی دانست و تصریح کرد: رسیدن به این مهم تنها با پیروی از منویات رهبرمعظم انقلاب اسلامی و نیز اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کل کشور محقق می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه با یک نسخه واحد نمی‌توان تمام مشکلات کشور را مرتفع کرد، افزود: باید دستورالعمل‌ها و قوانین موجود به ویژه در زمینه اقتصادی بومی‌سازی شده و منطبق با شرایط استان و منطقه به مرحله اجرا گذاشته شود.

خدمتگذار تفویض اختیار به استانداران و مدیران استانی را یکی از مهم‌ترین درخواست‌های استانی در راه رسیدن به اهداف مورد نظر دانست و گفت: لازم است استانداران و سایر مدیران استانی از اختیارات بیشتری برخوردار باشند و بتوانند بر اساس شرایط و اقتضائات استانی خود، تصمیمات لازم را اخذ و در انجام امور محوله اعمال مدیریت کنند.

مقام عالی دولت در خراسان جنوبی  با بیان اینکه این استان ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد، گفت: این ظرفیت‌ها هنوز برای بسیاری از مدیران و دست‌اندرکاران کشوری مغفول و ناشناخته باقی مانده و به خوبی تبیین و تشریح نشده است.

خدمتگزار تقویت سرمایه‌گذاری در استان را از جمله مهم‌ترین سیاست‌های کاری در استان دانست وافزود: سرمایه‌گذاران در استان خراسان جنوبی باید از تسهیلات و تخفیفات ویژه‌ای در امر سرمایه‌گذاری برخوردار باشند چرا که خرید ماشین‌آلات، تجهیزات و تامین نیازهای اولیه برای سرمایه‌گذاران در این استان به دلیل دوری از مرکز دارای هزینه‌های بیشتری است.

وی گفت: این امر موجب می‌شود تا قمیت نهایی محصولات برای تولیدکنندگان نسبت به سایر استان‌های کشور بیشتر شده و انجام سرمایه‌گذاری برای آنان مقرون به صرفه نباشد که این خود یک عامل بازدارنده برای حضور سرمایه‌گذاران در استان است.

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به وضعیت خاص خراسان جنوبی در ابعاد مختلف باید امکانات و اعتبارات بیشتری در اختیار مدیران این استان قرار گیرد تا بتوان ضمن تسریع در روند خدمت‌رسانی، خدمات بیشتری نیز به مردم استان ارائه دهند.

خدمتگذار با بیان اینکه در حال حاضر 42 درصد از پست‌های سازمانی استان بلاتصدی است، گفت: این امر به عنوان یک چالش در راه ارائه خدمت بهتر به مردم باید مورد توجه مدیران قرار گیرد.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی دارای مردمی ولایتمدار، انقلابی و متدین است، افزود: مردم بزرگترین پشتوانه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و در تمام صحنه‌های سیاسی و اجتماعی حضوری هوشمندانه داشته‌اند که این حضور موجب شده تا ایران امروز به برکت رهبری‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان کشوری مقتدر در دنیا مورد توجه باشد.

استاندار خراسان جنوبی اظهارکرد: در حال حاضر پیمانکاران استان 114 میلیارد تومان از دستگاه‌های اجرایی مطالبات دارند که تخصیص اعتباری برای پرداخت این مطالبات می‌تواند موجب تحول بزرگی در عرصه اقتصادی کشور شود.

وی افزود: مردم استان خراسان جنوبی در تمامی انتخابات‌هایی که تاکنون در سطح کشور برگزار شده است، بیشترین میزان حضور و مشارکت را در پای صندوق‌های رای به خود اختصاص داده‌اند.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 324891