توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت الله مکارم شیرازی: نباید فریب شگردهای دشمنان را بخوریم
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۵
آیت الله 'ناصر مکارم شیرازی' گفت: دشمن، سعی دارد مفهوم فساد و غیر فساد را با هم عوض کند و جامعه ما نباید فریب شگردهای دشمنان اسلام را بخورد.
به گزارش عرش نیوز؛این مرجع تقلید روز پنجشنبه در دومین روز نهمین اجلاس سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد، اظهارکرد: برخی از مفاسد که در جهان پیدا می شود زنگ بیدارباش است که باید گوش به زنگ بوده، هم خود بیدار باشیم و هم دیگران را بیدار کنیم و با خطرات مبارزه کنیم.

وی گفت: چهار خطر فرهنگی، اقتصادی، نظامی و سیاسی در جهان امروز ما را تهدید می کند و بیان این خطرها به معنای مرعوب شدن در مقابل آنها نیست بلکه به معنای چاره اندیشی برای مقابله با آن ها است.

آیت الله مکارم شیرازی، خطرهای نظامی و سیاسی را تا حدی کمرنگ دانست و افزود: بر اثر قوت و قدرت کشور ما از نظر مسائل نظامی، گزینه هایی که روزی برای تهدید روی میز بود دیگر شاید زیر میز هم نباشد و قدرت ما به جایی رسیده که لرزه بر اندام دشمنان افتاده است.

وی بیان کرد: در بعد سیاسی نیز به دنبال سیاست حکیمانه ای که مسوولان کشور و رهبر معظم انقلاب در پیش گرفته اند خطر سیاسی مهمی ما را تهدید نمی کند.

وی با اشاره به این که باید خطرات فرهنگی و اقتصادی را جدی گرفت و به جنگ آنها رفت، گفت: انواع شبهه افکنی ها به وسیله ماهواره ها و رسانه های دنیا ما را تهدید می کند و از سوی دیگر شاهد اصرار بر ایجاد مذاهب ساختگی، عرفان های کاذب و مذاهب گمراه کننده هستیم.

این مرجع تقلید گفت: همین که دست به یک فرقه ضاله بزنی صدای کنگره آمریکا بلند می شود، زیرا دشمن قصد تضعیف عقاید جوانان را دارد و متاسفانه برخی رسانه های ما نیز در خواب هستند.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: اینترنت و امثال آن اگر پاکسازی نشود بلا بر سر جوانان ما می آورد، اما عده ای می گویند ما نمی توانیم جلو پیشرفت علمی را بگیریم و بعد که از خواب بیدار شوند می بینند چه عواملی از فساد در خانواده ها ایجاد شده است.

وی اظهار کرد: دشمن می خواهد اخلاق جوانان را به به وسیله فیلم ها و ابزارهای فساد خود تحت تاثیر قرار دهد و اسراییل با این که زمین کمی در اختیار دارد اصرار دارد که بخشی از آن را تریاک کاشته و از آن برای استفاده رایگان جوانان جنوب لبنان و معتاد کردن آنان بهره ببرد.

آیت الله مکارم شیرازی به سیاست های اقتصادی دشمن برای مبارزه با نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه استعداد و هوش جوانان ایرانی سبب شده که از انحصارطلبی دشمن نتیجه معکوس گرفته و بتوانیم در بسیاری از مسائل به خودکفایی دست یابیم.

وی با بیان این که دشمن به دنبال ایجاد وابستگی اقتصادی برای ایران است تاکید کرد: در مساله هسته ای عنوان می کنند که ما سوخت را به شما می دهیم تا هرگاه نگاه کج به اسراییل بکنیم جلوی سوخت ما را بگیرند و دشمن در واقع قصد تحمیل وابستگی اقتصادی را به ما دارد.

این مرجع تقلید گفت: دشمن به دنبال ایجاد زندگی تجملاتی و مصرفی در بین ایرانیان و اشاعه اسراف در بین مردم است و زمانی که زندگی تجملاتی شود تحمل و اداره آن آسان نیست.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: اقتصاد مقاومتی باید در هر خانه ای پیاده شود و جوانی که می خواهد مراسم ازدواج داشته باشد زندگی ساده ای برای آنها مهیا کنیم و همه را به زندگی ساده و دوری از تجملات دعوت کنیم.

نهمین اجلاس سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه و علمای بلاد، روز گذشته با موضوع 'نقش حوزه های علمیه و علمای بلاد در تبیین فرهنگ و اقتصاد اسلامی' در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم آغاز به کار کرد.

حجت الاسلام والمسلمین 'محمد محمدی کلپایگانی' رییس دفتر رهبر معظم انقلاب، آیات مرتضی مقتدایی دبیر شورای عالی حوزه های علمیه، محمد یزدی رییس جامعه مدرسین حوزه، سیدهاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه کشور، حجج اسلام والمسلمین سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و علی اکبر ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از حاضران در آیین امروز هستند.

این اجلاس امشب با برگزاری آیین اختتامیه و قرائت قطعنامه پایانی به کار خود پایان می دهد.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 355699