توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
120میلیارد ریال سهم اعتباری آذربایجان غربی به دریاچه ارومیه اختصاص یافت
شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۷
معاون آبخیزداری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری گفت: 120 میلیارد ریال اعتبار به صورت متناوب برای اجرای طرح آبخیزداری ویژه احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی هزینه می شود.
 
به گزارش عرش نیوز؛ 'پرویز گرشاسبی' جمعه شب پس از بازدید از طرح های احیای دریاچه ارومیه افزود: با این اعتبار اقداماتی نظیر کاشت نهال، کپه کاری وبذر پاشی در محدوده معین درحوضه دریاچه ارومیه صورت گرفته و درکنار آن،برنامه های ویژه ای نیز برای فرهنگسازی آن درنظرداریم.

وی اضافه کرد: با تسریع در مکان یابی نقاط پایلوت اجرای طرح، اعتبارات مورد نیاز به صورت متناوب در اختیار مجریان قرار می گیرد.

وی اظهارکرد: عرصه های منابع طبیعی آذربایجان غربی ظرفیت های بسیارخوبی برای اجرای طرحهای مختلف نظیر آبخیزداری دارند و می توان بامدیریت بهینه و استفاده ازتمامی امکانات، طرح های احیای دریاچه ارومیه را به بهترین شکل ممکن به انجام رساند.

معاون آبخیزداری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری ادامه داد: ما امیدوار به احیای دریاچه ارومیه هستیم و این امر را با اهتمام و جدیت مضاعف دنبال می کنیم.

گرشاسبی روز جمعه به همراه هیات کارشناسی برای اجرایی کردن طرحهای احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی حضور داشت و از نقاط حساس و کانونهای گرد و غبار در شهرستان های ارومیه و سلماس بازدید کرد.

مناطق سپرغان و انگنه از جمله مناطقی بودند که مورد بازدید معاون آبخیزداری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور قرار گرفتند.

دریاچه ارومیه در 18 سال گذشته با خشکی مواجه شده و دولت تدبیر و امید در راستای مقابله با خشک شدن کامل آن، طرح های عملیاتی و قابل توجهی را به اجرا در می آورد.

در حال حاضر دریاچه ارومیه نزدیک به دو میلیارد متر مکعب آب دارد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 345096