توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
پرونده های ساخت و ساز غیرمجاز مازندران صفر شود
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۰۶
ساری - معاون امور عمرانی استاندار مازندران با تاکید بر مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز گفت: پرونده های این بخش باید به صفر برسد.
به گزارش عرش نیوز: علی نبیان عصر دوشنبه در نشست با کارشناسان نظام مهندسی ساختمان استان، خواستار برخورد شديد با ساخت و ساز غير مجاز در استان شد و گفت: همه بايد تلاش كنند تا پرونده هاي ساخت و ساز غير مجاز در استان به صفر برسد و براي تحقق اين امر همگرايي همه نيروها و دستگاههاي مرتبط ضروري است.

معاون هماهنگي امور عمرانی استانداری مازندران با اشاره به گزارشي در مورد روند فعاليتها و اقدامات صورت گرفته در خصوص جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز از تخصصي شدن اعضاي كميسيون هاي ماده ۱۰۰ و ۹۹ با دستور استاندار مازندران خبر داد.

در ادامه این جلسه تورج نائیج پور رئیس نظام مهندسی ساختمان نیز با اشاره به اهم فعالیت ها صورت گرفته اظهار داشت : ۲۰ درصد دهياران مازندران به منظور جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز آموزش های لازم را در ۶ ماه گذشته ديده اند و برگزاري دوره هاي آموزشی و تخصصي در اين زمينه تداوم خواهد داشت.

وی با اشاره به ضرورت ساماندهی ساخت و سازها بیان داشت: کمتر از یک درصد مساحت استان در حوزه شهری است و نیم درصد در روستاها ودر نهایت حدود ۹۴ درصد در بین شهر و روستا صورت می گیرد که متولی ساخت و ساز در محدوده بین شهر و روستا سازمان همیاری شهرداری هاست.

وی افزود:سازمان همیاری شهرداری ها نقش گسترده ای در توسعه استان می تواند داشته باشد در صورتی که این سازمان قدرت قانونی لازم را در حوزه ساخت و ساز را ندارد.

منبع: مهر
کد مطلب: 345898