توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان اوقاف کشور:
هدف دشمن ایجاد فاصله بین مردم و نظام است
يکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۲
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به فضایل اخلاقی پیامبر اکرم(ص) در حکومتداری و برقراری روابط خوب میان مردم و مسئولان اشاره کرد و گفت: دشمن با ایجاد سوء ظن‌هایی در تلاش است اعتماد و اتحاد مردم و مسئولان نظام را از بین ببرد.
به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام علی محمدی امروز در همایش لبیک یا رسول‌الله اظهار داشت: روابط صمیمی و اعتماد میان مردم و مسئولان نظام باید حفظ  و تقویت شود چراکه دشمن با شایعه پراکنی برای از بین بردن اعتماد و ارتباط مطلوب تلاش می‌کند.

وی با اشاره به لزوم تحکیم وحدت مردم و مسئولان خاطر نشان کرد: در جامعه‌ای احتمال انجام خطا و اشتباه وجود دارد ولی می‌توان با حمایت و پشتیبانی مشکلات و نقصان‌ها را برطرف کرد که بهره‌گیری از منش های اجتماعی حکومتی پیامبر اکرم(ص) می‌اتواند راه گستر جامعه اسلامی قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان فرمایشات مقام معظم رهبری ابراز کرد: الگو قرار دادن سیره و سنت پیامبر اکرم(ص) بارها مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب قرار گرفته است و توجه به تحکیم وحدت و وجود اعتماد متقابل میان مردم و مسئولان از جمله فضایل اخلاقی حکومتی پیامبر اعظم(ص) محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شایعه پراکنی عامل اختلاف است، گفت: هیچ جامعه و امتی در سایع اختلاف و ناآرامی نمی‌تواند به موقفیت و پیشرفت دست یابد و می توان منشاء بسیاری از اختلاف‌ها را شایعه پرکنی دانست.

حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به فضایل اخلاقی پیامبر اکرم و الگو قرار دادن آن در زندگی اجتماعی و فردی تصریح کرد: سیره و سنت پیامبر(ص) از لحاظ حکومتی، اجتماعی و زندگی فردی الگوی مناسبی برای هر امت و جامعه‌ است.

وی با بیان اینکه اگر مسلمانان نسبت به امور یکدیگر اهتمام نورزند دیگر مسلمان نیستند، عنوان کرد: امر به معروف و نهی از منکر از جمله فضائل اخلاقی نبی‌اکرم(ص) است که باید مورد توجه قرار گیرد و امت اسلامی نباید به مسائل و مشکلات یکدیگر بی‌تفاوت شوند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اینکه باید قدر نظام را دانست، ابراز کرد: حکومت اسلامی به دنبال حق است و به همین دلیل باید قدر این نظام را بدانیم در صورت به وجود آمدن مشکل و مسائله‌ای در صدد از میان برداشتن آن برآییم.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) در مقابل دشمنان خود تا آخر ایستادند، خاطر نشان کرد: ما نیز با الگو قرار دادن سیره پیامبر(ص) باید با تمام توان در مقابل دشمنان بایستیم چراکه دشمن در تلاش است از راه‌های مختلف کاری انجام دهد که ما از مقاومت و ایستادگی خود دست برداریم.

حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به اینکه دو چیز عامل شکست مسلمانان می‌شود، عنوان کرد: انحراف از مسیر و عدم توقف و ادامه راه در جنگ با دشمنان از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد و اگر این دو امر محقق نشود مسلمانان در مقابله با دشمنان با شکست روربرو می‌شوند.

وی ابراز کرد: مناجات پیامبر اکرم(ص) با خداوند آنچنان عمیق و گسترده بود که با وجود تمام مسائل و مشکلات رابطه ای آن حضرت با خداوند و مردم تغییر نکرد و در همه جنگ‌ها و موقعیت‌هایی که قرار می‌گرفتند مناجات و دعا را فراموش نمی‌کردند که این امر باید مورد توجه امت اسلامی قرار گیرد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 345492