توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار آذربایجان شرقی:
دولت به تنهایی قادر به احیا دریاچه ارومیه نخواهد بود، مردم همراهی کنند
پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۵
استاندار آذربایجان شرقی گفت: اگر مردم همراهی نکنند دولت به تنهایی قادر به احیای دریاچه ارومیه نخواهد بود.
به گزارش عرش نیوز؛اسماعیل جبارزاده روز پنج شنبه در شورای استانی فرهنگی و اجتماعی ستاد احیا دریاچه ارومیه افزود: عزم و اراده برای احیای این دریاچه در بین دستگاه های دولتی ایجاد شده و باید احیا شود، چرا که جزو خواسته های دولت است.

وی با بیان اینکه پروژه احیا این دریاچه زمان بر خواهد بود، گفت: هدف ستاد احیا در سال 94 مرطوب نگه داشتن سطح این دریاچه بود که شکر خدا و با بارش های اخیر محقق شده و تردید نداریم که همکاری و همت مردم امر احیا را سرعت خواهد بخشید.

جبارزاده اظهار کرد: کمیته های مردم نهاد در این خصوص وظیفه خطیری دارند و باید زمینه را برای ورود مردم به این موضوع هموار کنند.

نماینده عالی دولت در استان آذربایجان شرقی با انتقاد از برخی مقاومت ها در خصوص طرح های احیای این دریاچه گفت: همه انتظار داریم این دریاچه احیا، اما حاضر نیستیم برخی محدودیت های آبی و کشاورزی در شهر و منطقه ایجاد شود.

جبارزاده اعلام کرد: از حدود پنج متر مکعب آبی که از زرینه رود به تبریز منتقل می شود، 2.2 متر مکعب وارد تبریز می شود و در مقابل بالای پنج متر مکعب آب به دریاچه ارومیه باز می گردد.

وی با بیان اینکه مردم نسبت به موضوع احیا دریاچه ارومیه بی اطلاع نیستند، افزود: بحث اطلاع رسانی در این خصوص سپری شده و ستاد وارد مرحله عملیاتی شده و باید زمینه همکاری مردم در این فاز را فراهم کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: البته در زمینه اطلاع رسانی باید از ظرفیت های فضای مجازی نیز بهره بگیریم و با راه اندازی سایت اطلاع رسانی شورای فرهنگی مردم را در جریان امر بگذاریم.

در این جلسه کمیته ها و کارگروه های این ستاد گزارشی از عمکلرد خود ارایه کردند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 349894