توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شیوع اعتیاد به مواد مخدر صنعتی در بین زنان آذربایجان‌شرقی نگران‌کننده است
پنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۱
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با بیان اینکه شیوع اعتیاد به مواد مخدر صنعتی در میان زنان نگران‌کننده است، گفت: مواد مخدر صنعتی امروز جای مواد مخدر سنتی را گرفته و اثرات آن بسیار خطرناک و نگران کننده است.
به گزارش عرش نیوز:
محمدعلی نصرتی در همایش استانی پیشگیری از اعتیاد ضمن درخواست از نهادهای فرهنگی، اجتماعی و انتظامی که در زمینه اعتیاد زنان به مخدرهای صنعتی وارد عمل شوند و اقدامات عاجل انجام دهند، اظهار کرد: مواد مخدر صنعتی امروز جای مواد مخدر سنتی را در بین معتادان گرفته و اثرات آن بسیار خطرناک تر از مواد سنتی است.

وی اضافه کرد: با کاهش سن اعتیاد و افزایش مصرف کنندگان، ناامنی اجتماعی و اخلاقی در جامعه روز به روز بیشتر می شود که مسئولان همه نهادها باید امکانات مادی و معنوی را پای کار بیاورند تا بتوانیم با آن مقابله کنیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی اضافه کرد: دشمن با ناکامی در دفاع مقدس و انواع توطئه ها در ۳۵ سال گذشته، اکنون رو به تضعیف ایمان و ارزش های جامعه اسلامی آورده تا با هجمه های مختلف فرهنگی ما را خلع سلاح کنند.

وی ترویج مواد مخدر در بین مردم ایران به خصوص جوانان را از شگردهای دشمن برای دست یافتن به اهداف خود عنوان کرد و افزود: برای تضعیف ایمان و اراده ملت ما مواد مخدر راهی است که دشمنان با آلوده کردن جوانان می توانند در اثر آن اعتقاد و باورهای مردم را از بین ببرند.

نصرتی، با بیان این که درمان و پیشگیری برای کاهش آسیب در کنار درمان معتادان مهم است، نظارت اجتماعی، آگاه سازی، ارتقای مهارت برخورد با معتادان و همچنین تقویت بنیه اعتقادی خانواده‌ها را از نکات قابل توجه در پیشگیری از اعتیاد دانست.

وی با تاکید بر این که ملت ایران با عبور از گردنه های حساس تاریخ ماندگاری از خود به یادگار گذاشته است، گفت: دولت و ملت باید دست به دست هم دهند و در این برهه حساس با نجات جوانان از گرداب اعتیاد، دشمن را ناکام بگذارند.

توکل فرهادی مسئول معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه عاشورا نیز در این همایش گفت: دشمن با شکست در جنگ نظامی و نبرد سخت، عرصه جنگ نرم را برای رویارویی با انقلاب در پیش گرفته است.

همایش پیشگیری از اعتیاد ویژه مربیان بسیجی آذربایجان شرقی در سالن ثارالله کانون بسیج جوانان تبریز برگزار شد.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 308394