توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امضای تفاهم‌نامه همکاری سه ارگان برای استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۷
اصفهان - معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: با توجه به ضرورت تغییر روند استفاده از سوخت‌های فسیلی در تمام دنیا تفاهم‌‌نامه سه ‌جانبه همکاری میان شهرداری، وزارت نیرو و محیط‌زیست امضا شده است.
به گزارش عرش نیوز، محسن رنجبر ظهر امروز در دومین همایش انرژی‌های تجدید‌پذیر اظهار داشت: در دنیای امروز با توجه به محدود بودن منابع سوخت فسیلی، ساختمان‌ها صنایع و دیگر ارگانها به سمت استفاده از دیگر انرژی‌های موجود در زمین مانند انرژی خورشیدی، بادی، بیولوژیکی و آبی حرکت نموده‌اند.

وی با بیان اینکه ساختمانهای قدیمی ۴۰ درصد کل انرژی سوخت فسیلی را در آمریکا اتحادیه اروپا مصرف و ایجاد گازهای گلخانه‌ای می کنند، افزود: بر این اساس شهرداری اصفهان اقدام به ساخت ساختمان انرژی صفر کرده است که این ساختمان ها روز به روز در دنیا اهمیت و محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.


معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه ساختمان انرژی صفر شهرداری یکی از ساختمان‌ های شاخص و نمونه در کشور محسوب می‌شود، گفت: افزایش بهره‌ وری انرژی در ساختمان ‌ها با تحول در ساختمان‌ سازی صورت می‌گیرد و در این گونه ساختمان ها مصرف انرژی سالیانه صفر است.


وی در بخش دیگری از سخنان خود به امضای تفاهم‌ نامه سه ‌جانبه همکاری بین شهرداری، وزارت نیرو و محیط زیست در راستای استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر اشاره و بیان داشت: با اجرای این تفاهم ‌نامه درصدد انجام اقدامات لازم و مؤثر در حوزه استفاده از منابع انرژی تجدید‌پذیر هستیم.


رنجبر تاکید کرد: نصب سیستم‌های فتوولتایئک، تولید حداقل ۱۲ مگاوات برق، احداث نیروگاه‌های برق خورشیدی ممیزی انرژی، ساخت و بهره‌برداری از ساختمان کم‌مصرف انرژی و دیگر موارد از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه توسعه استفاده از منابع تجدید‌پذیر تلقی می‌شود.


در ادامه این همایش پوشمان مدیر شرکت ened فرایبورگ آلمان اظهار داشت: ۲۴ درصد از انرژی‌های الکتریکی در کشور آلمان از منابع تجدید ‌پذیر تولید می شود.


وی افزود: از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۹مصرف انرژی در کشور ایران دو برابر شده است و بیشترین مصرف تولید انرژی در کشور ایران به گاز و نفت اختصاص داشته است.


مدیر شرکت ened فرایبورگ آلمان با اشاره به لزوم حرکت به سمت و سوی استفاده از منابع تجدید‌پذیر در کشور ایران بیان داشت: از یک سال گذشته تاکنون با شهرداری اصفهان در زمینه انرژی‌های خورشیدی همکاری می‌کنیم اما مشکلی اصلی این است که سیاست واحد ی در زمینه افزایش هزینه‌ ها و انحصار گاز‌های گلخانه‌ای وجود ندارد که این مسئله باید هرچه سریع تر اصلاح شود.

منبع: مهر
کد مطلب: 338193