توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار مازندران:
برنامه راهبردی توسعه آموزش و پرورش مازندران تدوین شود
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۹
استاندار مازندران با تاکید بر ارتقا فضای کارآفرینی در مدارس، گفت: برنامه راهبردی توسعه آموزش و پرورش مازندران تدوین شود.
به گزارش عرش نیوز؛ربیع فلاح جلودار امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش مازندران، اظهارداشت: اینکه 46 درصد دانش آموزان مازندرانی در رشته‌های فنی حرفه ای و هنرستان ها تحصیل می‌کنند خبر خوبی است و توجه به تقویت مهارت‌ها در هنرستان‌ها اهمیت دارد.

وی با اشاره به مشکل اشتغال به عنوان معضل اصلی جامعه، افزود: باید در جریان سازی برای گسترش رشته های فنی و حرفه ای همه دستگاه ها فعال شوند و در این زمینه باید انتظارات آموزش و پرورش تهیه و تدوین شود.

استاندار مازندران گفت: خانواده‌ها نیز باید به هدایت تحصیلی فرزند خود توجه کنند و با توجه به وجود ضعف در زمینه نبود امکانات به روز در هنرستان ها و اعتماد کم خانواده ها برای ادامه تحصیل فرزندان در هنرستان ها پایش دقیق در این زمینه ضروری است.

فلاح با اشاره به لزوم تهیه برنامه جامع راه‌اندازی و فعال کردن رشته های مختلف در فنی و حرفه ای و کارودانش بیان کرد: هیچ محدودیت قانونی از نظر فضا و مکان برای توسعه هنرستانها وجود ندارد و و با تدوین این برنامه در آموزش و پرورش بحث اشتغال و کارآفرینی دانش آموزان نیز در این طرح می تواند بررسی شود تا در حوزه اجرا نیزخانواده ها بتوانند اعتماد بیشتری داشته باشند.

وی افزود: وجود رشته‌های متنوع و متفاوت در حوزه کشاورزی و  رشته های صنعتی و خدماتی و افزایش حضور خیران در این زمینه هم بایستی مدنظر قرار گیرد.

استاندار مازندران گفت: برون سپاری به ویژه در زمینه راه اندازی رشته های کشاورزی از مسائلی بوده که با در نظر گرفتن توجیه اقتصادی در کاربردی کردن آموزش ها در هنرستان ها موثر است.

وی با بیان اینکه برای برپایی نمایشگاه دائمی دستاوردهای دانش آموزان هنرستان ها مانعی وجود ندارد، افزود: در راه اندازی این نمایشگاه در هر نقطه استان کمک می‌کنیم.

فلاح با تاکید بر ساماندهی گزارش‌ها و ارائه نقطه نظرات و افزایش رایزنی ها با ادارات بیان کرد: مهارت آموزی در میان دانش آموزان مورد توجه قرار بگیرد.

وی راه‌اندازی نهضتی جامع و تعامل در توسعه رشته‌های فنی و حرفه ای را خواستار شد و بر روزآمد شدن برنامه ها تاکید کرد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 348291