توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس مرکز فناوری اطلاعات وزارت فرهنگ و ارشاد خبر داد
ثبت 4700 کانال برای ساماندهی فضای مجازی در کشور
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۳
به گزارش عرش نیوز، سیدمرتضی موسویان ظهر امروز در حاشیه پنجاه و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان سمنان در جمع خبرنگاران با تأکید بر ایمن‌سازی فضای مجازی اظهار کرد: در ستاد ساماندهی فضای مجازی مصوبه‌ای به ثبت رسید که طبق آن دارندگان کانال با بیش از 5 هزار عضو باید در ستاد ساماندهی فضای مجازی ثبت شوند تا محتوای آن بررسی و تأیید شود.

 
وی بیان کرد: با این اقدام صاحبان ثبت این کانال‌ها از امتیازاتی برخوردارند که یکی از آنان تبلیغات به‌صورت قانونی در کانال تلگرامی و شبکه اجتماعی است.

 
رئیس مرکز فناوری اطلاعات رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امتیاز دیگر ثبت کانال‌ها این است که به شخص حقیقی مجوز تأسیس واحد فرهنگی دیجیتال داده می‌شود که‌ فعالیت این نوع واحد از معافیت مالیاتی برخوردار است و از تسهیلات یادگیری کسب‌وکار دیجیتال هم بهره‌مند می‌شود.

 
رئیس مرکز فناوری اطلاعات رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این اقدامات تنها به ساماندهی کانال‌ها ختم نمی‌شود و افرادی که‌ دارای سایت و وبلاگ هستند، نیز باید ثبت شوند تا در جلساتی ساماندهی آن‌ها نیز اعلام شود.

 
موسویان بیان کرد: استفاده از محتوای تأییدشده و ثبت‌شده منجر به اجتناب از آسیب‌های فضای مجازی و اثرات مخرب آن می‌شود.

 
وی با بیان اینکه 67 درصد از جرایم موجود در کشور در فضای مجازی است، تصریح کرد: بیشتر این جرایم در کانال‌ها رخ داده است و در نشستی با کارشناسان خبره به دنبال ایجاد فضای مفید، ایمن و سالم هستیم.

 
رئیس مرکز فناوری اطلاعات رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: تاکنون بیش از 4 هزار و 700 کانال برای ساماندهی محتوای مجازی ثبت‌نام ‌کردند.

 
موسویان گفت: ثبت این محتوا در فضای مجازی به استواری بیشتر کشور کمک می‌کند و با مشارکت و همکاری مردم تا پایان سال 96 یک فضای محدود، سالم و مفید ایجاد خواهد شد./خبرگزاری فارس
کد مطلب: 391798