توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم ایلام در مجلس:
موسسه استاندارد ایلام عامل اصلی کندی تجارت در مرز مهران است
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۴
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: موسسه استاندارد ایلام عامل اصلی کندی تجارت در مرز مهران است.

به گزارش عرش نیوز؛احمد شوهانی اظهار داشت: استقرار آزمایشگاه استاندارد در مرز مهران یکی از ضرورت‌های فراموش شده توسط موسسه استاندارد در استان ایلام است.

نماینده مردم شهرهای ایلام، مهران، سیروان، چرداول، ایوان و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی گفت: بارها به مسئولان استاندارد در ایلام و کشوری تذکر داده‌ام و موضوعات خاص استان را به مسئولان کشوری انتقال داده‌ام که تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه استاندارد را در مرز مهران مستقر کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه موسسه استاندارد عامل اصلی کندی تجارت در مرز مهران است، ادامه داد: واقعیت این است که موسسه استاندارد هیچ توجهی به روند شتاب در امر صادرات نداشته و سبب نگرانی تجار ایرانی مستقر در مرز مهران شده است.

این نماینده مجلس اضافه کرد: بارها و بارها درد دل تجار ایلامی مستقر در مرز مهران را شنیده‌ام و با تمام وجود حق را به آنان داده و موسسه استاندارد در این راستا کوتاهی می‌کند.

شوهانی تصریح کرد: مسئولان استاندارد کشوری باید هرچه زودتر در این راستا پاسخگو باشند در غیر اینصورت موضوع را از کانال مجلس شورای اسلامی و همکارانم در این حوزه با وزارت مرتبط در میان گذاشته و از این طریق موضوع را پیگیری خواهم کرد.

نماینده مردم ایلام، مهران، سیروان، چرداول، ایوان و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی گفت: موسسه استاندارد در استان ایلام به وظایف اصلی خود در این زمینه بی‌توجهی کرده و این موضوع سبب کندی روند صادرات در مرز مهران شده است.

وی ادامه داد: این بی‌توجهی مسئولان استاندارد در استان ایلام در حالی است که تمام مسئولان استانی در صدد توسعه مراودات تجاری در مرز مهران بوده که در عمل با کارشکنی موسسه استاندارد مواجه شده‌اند.


منبع:فارس

کد مطلب: 354465