توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر کل حومه ای راه آهن کشور:
برنامه هشت ساله برای توسعه خطوط و خدمات ریلی این شرکت اجرایی شده است
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۵
مدیر کل حومه ای شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه خطوط و خدمات ریلی در کشو برای تحقق این امر برنامه هشت ساله تدوین و اجرایی شده است.
به گزارش عرش نیوز؛'محسن میردامادی ' شامگاه دوشنبه در حاشیه نشست با فرماندار ساوجبلاغ استان البرز افزود: برنامه توسعه ای خطوط و خدمات ریلی از امسال در کشور کلید خورده است که بخشی از این برنامه به خدمات دهی به ساکنان حومه شهرهای بزرگ که در مسیر خطوط ریلی قرار دارند، معطوف شده است.

وی اظهار کرد: شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران درصدد افزایش سهم خود در انتقال بار و مسافر در کشور است و پیش بینی می شود تا هشت سال آینده به نقطه مطلوب در این زمینه دست یابد.

مدیر کل حومه ای شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، گشایش ایستگاه های جدید،

دو خطه کردن خطوط ریلی، قطعه بندی خطوط پر تردد، برقی کردن قطارها در برخی مسیرها، توسعه و بهسازی ایستگاه های باری و مسافری را از جمله برنامه های هشت سال

آینده این شرکت برشمرد.

وی بیان کرد: بر اساس اعلام معاونت برنامه ریزی و اقتصادی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، اجرای این برنامه توسعه ای به27 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که برای تامین آن از مشارکت بخش خصوصی استفاده خواهد شد.

میردامادی، چابک سازی ساختار اداری، ارتقای بهره وری، بهبود کمی و کیفی خدمات و افزایش ضریب ایمنی را دیگر برنامه های شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در هشت سال پیش رو برشمرد.

وی گفت : امسال برای نخستین بار از سوی دولت تدبیر و امید بودجه ای معادل 10 هزار و 500 میلیارد ریال در بخش های خدماتی، فنی و اعتباری به راه آهن جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافت.

مدیرکل حومه ای شرکت راه آهن کشور ادامه داد: به تازگی ایستگاه راه آهن هشتگرد استان البرز واقع در مسیر خط ریلی تهران - تبریز که 20 سال بلااستفاده مانده بود، فعال شده و به مردم شهرستانهای ساوجبلاغ و نظرآباد البرز خدمات دهی می کند.

میردامادی بیان داشت: روزانه در چهار نوبت به صورت رفت و برگشت ، قطارهای راه آهن بین استان البرز و تهران مسافر جابجا می کنند.

وی گفت: فعال شدن ایستگاه هشتگرد با استقبال مردم شهرستانهای ساوجبلاغ ، نظرآباد و طالقان استان البرز و حتی شهرستان آبیک قزوین مواجه شده است.

این مسوول بیان کرد: با توجه به استقبال مردم ، درصدد تغییر ساعت حرکت قطارها و افزایش آنها در این مسیر هستیم .

شهرستان ساوجبلاغ با جمعیت 250 هزار نفری در 35 کیلومتری غرب کرج مرکز استان البرز قرار دارد.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 354861