توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
احداث پارک طبیعت و حیات وحش به شهرداری کرج واگذار شد
دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۳
استاندار البرز گفت: پس از جانمایی احداث پارک طبیعت و حیات وحش استان البرز در 300 هکتار از زمین های منطقه کلاک و حصار ویسه، احداث این پارک به شهرداری کرج واگذار شد و مالکیت پارک با دولت است.
به گزارش عرش نیوز؛سیدحمیدطهایی گفت: با مصوبه قبلی دولت، در نهایت با کلیات احداث پارک طبیعت و حیات وحش استان البرز موافقت شد و اراضی بالغ بر 100 هکتار در محدوده منطقه (کلاک، حصار ویسه) که منتهی به اراضی جاده چالوس است، در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت؛ این رقم تا 200 هکتار دیگر که در مجموع 300 هکتار خواهد شد اضافه می شود و بخشی از آن نیز به احداث مراکز گردشگری و هتل اختصاص خواهد یافت.

وی در خصوص جزئیات طرح جامع گردشگری نیز بیان کرد: در این خصوص با مشاور طرح میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عقد قرارداد شده است و مشاور طرح در تلاش است تا پایان سال فرایند تکمیل آن به اتمام خواهد رسید.

به گفته طهایی مالکیت پارک طبیعت و حیات وحش با دولت خواهد بود.

طهایی در پایان خاطرنشان کرد: استان البرز از پتانسیل ها و استعدادهای فراوانی برخوردار است و این طرح ضمن آنکه نقشه راه استان در تمامی زمینه ها خواهد بود و طرحی راهبردی بشمار می رود، پس از تکمیل در مسیر فرصت های سرمایه گذاری نیز راهگشای بسیاری از امور خواهد بود.

منبع:مهر

کد مطلب: 334061