توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ضرورت آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۳
فرماندار کرمان گفت: ضرورتی است در زمینه اعتیاد و آگاهی دادن به خانواده‌ها از ظرفیت رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما استفاده کنیم، اما تاکنون از این ظرفیت استفاده نکرده‌ایم.

به گزارش عرش نیوز؛محمدعلی توحیدی صبح امروز در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان کرمان اظهار داشت : باید در زمینه اعتیاد و آگاهی دادن به خانواده‌ها از ظرفیت رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما استفاده کنیم، اما تاکنون از این ظرفیت استفاده نکرده‌ایم.  

خلیل همایی در این نشست اظهار داشت: بحث مواد مخدر یک پدیده کاملا طبیعی است و اگر بعد مجرمانه مواد مخدر را از آن برداریم، مواد مخدر در نتیجه یک تقاضا، عرضه‌ای به وجود می‌آید.

وی افزود: ما بر روی حلقه تقاضا متمرکز شده‌ایم و دستگاه‌ها در این زمینه با تمام توان کار می‌کنند تا نگاه مجرمانه بودن تقاضا خارج شود.

همایی بیان داشت: ما تا سال 74 قائل به بحث درمان نبودیم و در حوزه آموزش و درمان کاری انجام نشده بود.

مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری کرمان بیان کرد: از سال 84 تمرکز بر روی آسیب‌ها بود و در زمینه پیشگیری هیچ اقدامی از ابتدا تاکنون انجام نداده‌ایم و اگر کاری صورت گرفته کم بوده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: مصرف مواد مخدر سه بحث کلی دارد، ابتدا فرد، محیط  و ساختار علل فردی که ناشی از علل فیزیکی است، دوم علل محیطی کار در محیط سخت و یا تحصیل دور از خانواده و علل سوم ساختاری یعنی علل حاکم بر جامعه و علل اقتصادی اجتماعی در سطح کلان جامعه است.

همایی بیان داشت: طبق آمار در سال 88 رشد بسیاری از جرائم رشد تصاعدی داشته است.

منبع:فارس

کد مطلب: 337365