توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار اردبیل:
خانواده ۲۷ شهید هنرمند در کنگره تئاتر کشور تجلیل می‌شوند
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۲
استاندار اردبیل گفت: خانواده ۲۷ شهید هنرمند از بین ۲ هزار شهید هنرمند، در کنگره تئاتر کشور در اردبیل تجلیل می‌شوند.
به گزارش عرش نیوز؛مجید خدابخش صبح امروز در کنگره سراسری شهدای تئاتر در مجتمع فدک اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل با میزبانی این کنگره در سالی که مزین به اقتصاد و فرهنگ است، در حقیقت به یک جریان فرهنگی ناب همت کرده تا بتواند در صیانت و انتقال مواریث فرهنگی و ارزشی این جامعه نقش تاثیرگذار و بی‌بدیل خود را نشان دهد.

وی تصریح کرد: در این مراسم از بین 450 شهید عرصه تئاتر و 2 هزار شهید هنرمندی که در کشور شناسایی شده از خانواده 27 شهید والامقام تجلیل می شود تا ادای دینی به این مرزبانان ارزشی و اعتقادی کرده باشیم.

خدابخش از برگزاری این یادواره‌ها به عنوان نقطه تعالی‌بخش و نشان دادن الگوهای برتر و غفلت‌زدایی برای مسئولان یاد کرد و گفت: هنرمندان شهید ما خلاقانه بهترین هنر انقلاب اسلامی را که همان ایثار و شجاعت بود در حرکت راستین خود به تصویر کشیدند و در این عرصه از انقلاب و سرمایه های مکتب اسلام صیانت کردند.

استاندار اردبیل تاثیرگذاری زبان هنر را عمیق در روح و قلب افراد برشمرد و بیان کرد: زیباشناختی که هنرمندان به آن اتکا دارند، زیباشناختی در پرورش عواطف و احساسات پاکی است که هنر واقعی را به سمت واقعیت و درستی هدایت می‌کند.

وی تعهد هنرمندان شهید را در انتقال پیام عاشورایی نهضت ارزشمدار دانست و افزود: ما امروز افتخار می‌کنیم که شهدای هنرمند بستر را فراهم کردند تا هنر فاخر و ارزشی در جامعه بسط و گسترش یابد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 337969