توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
جانشین رئیس ستاد خدمات سفر خراسان رضوی:
بیش از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر وارد مشهد مقدس شده‌اند
شنبه ۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۵
جانشین رئیس ستاد خدمات سفر خراسان رضوی گفت: بیش از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر وارد مشهد مقدس شده‌اند.
به گزارش عرش نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد حسن واحدی اظهار داشت: طی ۲۵ اسفند ماه ۹۳ تا ۷ فروردین ماه ۹۴، هفت میلیون و ۱۲۶ هزار و ۳۰۷ نفر بدون احتساب سفرهای حومه درون استانی از ۱۰ محوراصلی، به استان وارد شده اند.

واحدی گفت: طی بازه زمانی مذکور، در مجموع شش میلیون ۱۶۸ هزار و ۱۶۰ نفر بدون احتساب سفرهای حومه درون استانی از ۱۰ محور اصلی، از استان خارج شده‌اند که چهار میلیون و ۱۳۷ هزار و ۷۹۷ نفر از آن بدون احتساب سفرهای حومه از شش محوراصلی مربوط به مشهد مقدس است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: از ۲۵ اسفند تا هفتم فروردین ماه، کل اقامت در استان، یک میلیون و ۵۱۴ هزار و ۳۷۲ نفر بوده که ۱۹۲ هزار و ۸۹۱ نفر آن مربوط به اقامت شهرستان مشهد و یک میلیون ۳۶۳ هزار و ۵۲۷ نفر مربوط به شهر مشهد بوده است.

واحدی آمار بازدید از آرامگاه فردوسی، هارونیه، عطار، خیام و عمارت خورشید را در زمان مذکور ۷۲ هزار و ۹۰۷ نفر و مجموع بازدیدها از سایر آثار و اماکن تاریخی را یک میلیون و ۱۸۱ هزار و ۷۵۶ نفر اعلام کرد.

جانشین رئیس ستاد خدمات سفر خراسان رضوی ورودی به استان در هفتم فروردین ماه امسال را ۶۷۰ هزار و ۳۱۱ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: آمار ورودی به مشهد مقدس در این روز ۴۱۴ هزار و ۱۲۹ نفر بوده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: آمار زائران خروجی از استان در هفتم فروردین ماه را ۶۲۱ هزار و ۲۰۳ نفر و آمار زائران خروجی از مشهد را ۴۱۰ هزار و ۳۹۸ نفر بدون احتساب سفرهای درون استانی و شهری اعلام کرد.

واحدی آمار اسکان مسافران در اقامتگاه‌های عمومی استان در روز گذشته را ۱۵۴ هزار و ۱۰۴ نفر اعلام کرد و اظهار داشت: تعداد ۹۷ هزار و ۹۱۰ نفر نیز در هفتم فروردین ماه امسال در اقامتگاه‌های عمومی مشهد ساکن شده‌اند.
کد مطلب: 367768