توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حذف عوارض خروج از کشور برای راحتی زائران انجام شد
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۱
استاندار خوزستان گفت: یکی از اقداماتی که برای راحتی زائران انجام شد حذف عوارض خروج از کشور بود که عامل تسهیل کننده مسافرت برای مردم بود.

به گزارش عرش نیوز؛عبدالحسین مقتدایی اظهار داشت: امسال همه سازمان‌ها تلاش کردند و به گونه‌ای عمل شده که زائران اربعین حسینی در بهترین شرایط به سمت عتبات عالیات حرکت کنند.

وی گفت: همه امکانات بهداشتی، درمانی، تدارکاتی، پشتیبانی و همه اقداماتی که باید نهادهای حاکمیتی انجام دهند انجام شده تا مردم در رفاه و امنیت به زیارت بروند.

استاندار خوزستان بیان کرد: در مراسم اربعین هیئت‌های مذهبی و مردم هم به بهترین شکل ممکن مشارکت دارند و در پذیرایی از زائران تلاش می‌کنند که این سبب آسایش مردم شده است.

وی ابراز داشت: یکی از اقداماتی که استانداری خوزستان برای راحتی زائران انجام داد این بود که عوارض خروج از کشور را حذف کرد و این عامل تسهیل کننده مسافرت برای مردم بود.

مقتدایی بیان کرد: گیت‌های خروجی برای تأئید گذرنامه هماهنگ شده‌اند که سریع‌تر خدمات ارائه دهند و طرف عراقی هم همکاری مناسبی انجام داده است.

وی تأکید کرد: این حذف عوارض در دو مرز شلمچه و چذابه سبب راحتی تردد و رضایت مردم شده ‌و اخبار حاکی از افزایش روزافزون تردد‌ها است. طرف عراقی هم عوارض 40 دلاری خود را به یک دلار کاهش داد.

استاندار خوزستان اظهار داشت: امیدوارم امسال اربعین باشکوهی داشته باشیم و این حرکت عظیم و باشکوه سبب تقویت پایه‌های مذهب تشیع شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 337563