توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرهنگ غنی ملت ایران نباید در برابر تهاجم فرهنگی منفعل باشد
سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۳
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: در انجام امور فرهنگی نباید منفعل بود بلکه می‌توان تهاجمی برخورد کرد چرا که ملت ما از فرهنگی بسیار غنی برخوردار بوده و می‌تواند بر دیگر فرهنگ‌ها اثرگذار باشد.
به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی‌شاهرودی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کردستان اظهار کرد: مسئولیت بخش‌های فرهنگی بسیار حساس و خطیر است چرا که دشمن در این زمینه به صورت جدی وارد عمل شده است.

وی گفت: دشمن در بخش فرهنگی به صورت همه جانبه وارد میدان شده است و تمام گروه های خود را برای تهاجم فرهنگی بسیج کرده است که این امر نیاز به روشنگری دارد.

نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: 170 شبکه فارسی زبان در تخریب اخلاق، فرهنگ و ارزش‌های اسلامی فعالیت دارند و این مسئله یکی از موضوعاتی است که باید در شورای فرهنگ عمومی بررسی شود و راه حل های مقابله با آن ارائه شود.

وی با اشاره به افزایش آمار طلاق در کردستان گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، با گسترش شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان، طلاق نیز افزایش پیدا کرده است و باید به این گونه قضایا به صورت عمیق پرداخته شده و عوامل تاثیرگذار بر آن مورد بررسی قرار گیرد.

حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی افزود: بسیاری از مسائلی که اتفاق می‌افتد ناشی از جهل و عدم آگاهی است و برای حل این موضوع باید به امور فرهنگی پرداخته شود.

وی با تاکید بر فعالیت کمیته‌های تخصصی زیر مجموعه شورای فرهنگ عمومی گفت: تشکیل کمیته های تخصصی می‌تواند بازوی عملی شورای فرهنگ عمومی بوده و با ایجاد هماهنگی و هم افزایی در زیر مجموعه های شورای فرهنگ عمومی می‌توان بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه را حل کرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان همچنین بر استفاده و بهره‌گیری از مناسبت های مذهبی که در کشور وجود دارد تاکید کرد و افزود: در انجام امور فرهنگی نباید منفعل بود بلکه می‌توان تهاجمی برخورد کرد چرا که ملت ما از فرهنگی بسیار غنی برخوردار بوده و می‌تواند بر دیگر فرهنگ‌ها اثرگذار باشد.

وی خاطرنشان کرد: لازم است در کشور به تنوع فرهنگی توجه شود اما معیارهای خدایی و اسلامی و ارزش‌ها در این میان نباید فراموش شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 317961