توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سرمایه گذاری پنج هزار میلیارد ریالی دولت برای توسعه بندر بوشهر
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۹
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: طرح توسعه بندر بوشهر با پنج هزار و 300 میلیارد ریال سرمایه گذاری در مدت 30 ماه اجرایی می شود.
به گزارش عرش نیوز؛عملیات اجرایی طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین روز چهارشنبه با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری آغاز شد.

محمد راستاد مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در آیین آغاز اجرای این طرح گفت: طرح توسعه بندر بوشهر شامل سه پروژه پایانه کانتینری، پایانه مواد فله مایع و پایانه چند منظوره است که در جزیره نگین احداث می شود.

راستاد اضافه کرد: پایانه کانتینری ظرفیت 600 هزار کانتینر و 600 متر طول و شش دستگاه گنتری کرین(حمل کانتینر و محموله ها) را دارد که زمان ساخت برای پایانه کانتینری در جزیره نگین 30 ماه در نظر گرفته شده است.

وی در مورد پایانه مواد فله مایع اظهار کرد: ظرفیت این پایانه یک میلیون تن و به طول 220 متر بوده و شامل 180 هزار متر مکعب مخزن و چهار دستگاه لودینگ آرم است که این پروژه ظرف 24 ماه ساخته می شود.

راستاد بیان کرد: ظرفیت پایانه چند منظوره در جزیره نگین یک میلیون تن و 300 متر طول است که شامل 30 هزار متر مکعب سیلو و 20 هزار انبار بوده و 30 ماه زمان برای ساخت آن در نظر گرفته شده است.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 355365