توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار آذربایجان شرقی: سند تدبیر و توسعه شهرستان میانه با ۱۸ رای تصویب شد
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۰
استاندار آذربایجان شرقی از تصویب سند تدبیر و توسعه شهرستان میانه با ۱۸ رای موافق از سوی مدیران کل استان خبر داد .
به گزارش عرش نیوز،
به نقل از روابط عمومی فرمانداری میانه، اسماعیل جبارزاده با حضور در جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان میانه با اشاره به منابع محدود مالی در دولت بر لزوم برنامه‌ریزی در اجرای طرح‌های اقتصادی و عمرانی استان تاکید کرد و اظهار کرد: با تصویب سند تدبیر و توسعه شهرستان و فعالیت مشاوران اقتصادی، شاهد تحول اساسی در اجرای پروژه‌های نیمه تمام در سطح شهرستان میانه خواهیم بود.

وی با اشاره به توسعه همه جانبه در بخش‌های صنعت،کشاورزی و گردشگری و تبدیل شهرستان میانه به منطقه ویژه اقتصادی، افزود: با اجرای سند تدیبر و توسعه به لحاظ آمار بالای بیکاری بیش از ۱۳ درصد در شهرستان، کار گروه ویژه‌ای در خصوص حل مشکلات حوزه کشاورزی و پایاب سدهای این شهرستان تشکیل خواهد شد تا شاهد رفع معضل بیکاری در شهرستان باشیم.

جبارزاده از فرماندار ویژه شهرستان میانه، نمایندگان مردم و امام جمعه میانه در پیگیری مسائل و مشکلات شهرستان تقدیر کرد و افزود: مانیتورینگ نحوه کنترل و اجرای برنامه‌های سند تدبیر و توسعه نیز در شهرستان فعال خواهد شد.
جبارزاده، توسعه معادن و صنایع پایین دست، توسعه صنعت گردشگری، توسعه کشاورزی با تغییر نحوه کشت، مدیریت آب و پایاب سدها و احداث منطقه ویژه اقتصادی میانه را از مهم‌ترین اولویت‌های برای برنامه‌ریزی در سند تدبیر و توسعه این شهرستان عنوان کرد.

استاندار آذربایجان شرقی بر تشکیل ستاد حمایت از سرمایه‌گذاری و تامین اعتبارات از طریق منابع غیردولتی در سطح شهرستان میانه با حضور فرماندار ویژه میانه، نمایندگان، امام جمعه، رئیس صنعت و معدن شهرستان تاکید کرد تا سرمایه‌گذاران برای رفع مشکلات خود با ستاد مواجه شده و از این طریق تمام مشکلات آنها رفع شود.

جبارزاده خواستار توجه ویژه مدیران کل استان به شهرستان میانه با توجه به آمار بیکاری و موقعیت ویژه شهرستان شده از مدیرکل محیط زیست استان خواست تا محدوده‌های محیط زیست شهرستان را با توجه به توسعه معادن و صنایع آن بازنگری کند.

وی تاکید کرد: میانه باید اولویت اول برنامه‌ریزی‌ها بوده و وضعیت اشتغال شهرستان از سوی تمام مدیران کل مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد.

جبارزاده بحث ارتقای ترکمانچای به شهرستان را از موارد مورد پیگیری خواند و افزود: در این مبحث به مستندسازی روی آورده‌ایم و بخشی از کارهای آن انجام شده اما نیازمند ملزومات و صبر و صعه مردم منطقه است زیرا هر حرکت غیرمعقول تحقق این خواسته را به تعویق خواهد انداخت.

استاندار آذربایجان‌شرقی در بحث ماده ۱۸۰ گفت: پروژه‌های ملی و راه را از مصوبات شهرستان تلقی کردیم تا پیگیری شده و بالاتر از سقف اعتبار دریافت کنیم.

وی اظهار کرد: با توجه به وضعیت کشور و کمبود و نبود اعتبارات دولتی باید بدون توجه به اعتبارات دولتی به بخش خصوصی برای اجرای پروژه‌ها روی آوریم.

جبارزاده خواستار توجه ویژه مدیرکل راه و شهرسازی به بحث راه‌های میانه با توجه به اینکه بیشترین راه‌های استان در این شهرستان واقع شده و برخی راه‌ها مخاطره‌آمیز است، شد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 339264