توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون امور مشترکان آبفای چهارمحال و بختیاری خبرداد
مصرف آب شرب در چهارمحال و بختیاری ۵ درصد کاهش یافته است
يکشنبه ۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۴
معاون امور مشترکان و درآمد شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری گفت: علی رغم بالا بودن سرانه مصرف خانگی آب در چهارمحال و بختیاری میزان مصرف آب در سال گذشته ۵ درصد کاهش یافته است.
عرش نیوز به نقل از تسنیم؛مسعود ترابیان با اشاره به اینکه سرانه مصرف خانگی آب در کشور 150 لیتر در شبانه‌روز است، اظهار کرد: سرانه مصرف خانگی آب در چهارمحال و بختیاری 200-180 لیتر در شبانه روز است.

 
وی با اشاره به اینکه در شهر سفید دشت واقع در شهرستان بروجن سرانه مصرف آب خانگی کمتر از نرم کشوری و به میزان 95 لیتر در شبانه روز است، افزود: در شهرستان‌های فارسان و لردگان این میزان بالاتر از نرم کشوری است که ضرورت فرهنگ‌سازی در مصرف بهینه آب را دو چندان می‌سازد.

 
معاون امور مشترکان و درآمد شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه مصرف آب شرب در 34 شهر این استان در سال گذشته بالغ بر 33 میلیون مترمکعب بوده است، خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه تعداد شهرهای زیر پوشش خدمات آبرسانی این شرکت در سال گذشته به 34 شهر افزایش یافت ولی میزان مصرف آب در سال گذشته نسبت به سال 91 پنج درصد کاهش داشته است.

 
ترابیان بر لزوم مصرف بهینه آب تأکید و تصریح کرد: امسال شهرهای بروجن، سامان و لردگان با بحران کم آبی روبه‌رو است و مردم باید با صرفه‌جویی در مصرف آب بتوانند این بحران را پشت سر بگذارند.
کد مطلب: 276165