توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نخستین کارخانه تولید کننده شمش منیزیم خاورمیانه در فردوس افتتاح شد
چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۸
کارخانه شمش منیزیم فردوس به عنوان نخستین و تنها تولیدکننده شمش منیزیم صبح امروز در مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره‌برداری رسید.
به گزارش عرش نیوز؛مدیرعامل شرکت شمش منیزیم فردوس صبح امروز در مراسم افتتاح این کارخانه اظهار داشت: محصولات تولیدی این کارخانه در صنایع خودروسازی، هوافضا، صنایع دفاعی و آلیاژهای آلومنیوم‌سازی که در حال حاضر نیاز کشور از طریق چین و اکراین تأمین می‌شود کاربرد دارد.

فرامرز کافی افزود: استراتژی فروش محصولات کارخانه علاوه بر تأمین نیاز داخل، صادرات به سایر کشورها نیز است.

وی گفت: این کارخانه در زمینی به مساحت 70 هزار مترمربع و زیربنای 6 هزار مترمربع احداث شده و ظرفیت تولید سالانه 6 هزار تن محصول شمش منیزیم را دارد.

مدیرعامل شرکت منیزیم فردوس سرمایه‌گذاری ثابت ارزی  این طرح را 16 میلیون یورو تسهیلات ارزی و 80 میلیارد ریال تسهیلات ریالی بانک صنعت و معدن عنوان و تصریح کرد: برای یک‌دوره سه ماهه این طرح نیز 100 میلیارد ریال سرمایه در گردش مورد نیاز است.

کافی بیان کرد: با اجرای این طرح برای 170 نفر به صورت مستقیم و یک‌هزار و 700  نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.

وی توان برق این کارخانه را 2 هزار و 300 کیلو وات و میزان برق مصرفی سالانه آن را 13 میلیون و 800  کیلو وات ساعت بیان کرد و گفت: آب مصرفی سالانه این طرح 15 هزار متر مکعب  و میزان مصرف گاز طبیعی سالانه 60 میلیون مترمکعب است.

کارخانه شمش منیزیم فردوس در کیلومتر 5 جاده فردوس سرایان قرار دارد.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 346167