توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیر ارشاد:
اقدام فرهنگی شهرداری تهران می تواند در سطح کشور الگو شود
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۴
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که طی 12 سال اخیر حرکت خوبی از سوی شهرداری تهران در برگزاری نمایشگاه یاد یار مهربان صورت گرفته است، گفت: اقدام انجام شده از سوی شهرداری تهران و وزارت آموزش و پرورش در این خصوص کار ارزنده ای است که می تواند در کشور الگو شود.
به گزارش عرش نیوز؛علی جنتی روز پنجشنبه در آیین افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه یاد یار مهربان که با حضور شهردار تهران و وزیر آموزش و پرورش در محل دائمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران برگزار شد، با اشاره به فعالیت 16 ماهه خود در دولت یازدهم افزود: در این مدت شاهد اهتمام جدی شهرداری تهران در عموم فعالیت های فرهنگی هستم.

وی ادامه داد: شهرداری تهران در تمام مباحث فرهنگی از جمله موضوعات هنری، ایجاد فضای فرهنگی و هنری و حمایت از مجموعه فعالیت های فرهنگی پیشگام و پیشقدم بوده است.

جنتی بیان داشت: از همه امکانات خود باید استفاده کنیم تا فرهنگ غنی و ناب خودمان را در سطح کشور و جهان گسترش دهیم.

وی با بیان این که سه استان دیگر نیز در پی راه اندازی چنین نمایشگاهی هستند، گفت: امیدوارم این قبیل نمایشگاه ها در کل کشور گسترش یابد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که ما در حال حاضر دچار آسیب های متعددی هستیم، افزود: باید در کنار کتاب که میراث مکتوب ماست به سمت استفاده از کتاب های دیجیتالی نیز حرکت کنیم.

وی با ابراز تاسف از کاهش امر کتابخوانی در کشور گفت: آمار کسانیکه به کتابخانه های عمومی مراجعه می کنند و همچنین شمارگان تیراژ کتاب، گواهی بر این مدعاست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که نقش کتاب و کتابخوانی در ارتقای سطح فرهنگ جامعه انکار ناپذیر است خاطر نشان کرد: با توجه به ماهیت انقلاب اسلامی که انقلابی فرهنگی و مبتنی بر ایدئولوژی اصیل اسلامی است باید توجه بیشتری به امر کتاب و کتابخوانی صورت گیرد.

وی ادامه داد: به همین دلیل است که در طول سال های طولانی در این سه دهه رهبر معظم انقلاب به این امر تاکید ویژه ای دارند.

به گفته جنتی در سال های گذشته شماره تیراژ کتاب هایمان سه هزار بود اما در حال حاضر این میزان به 700 نسخه رسیده است که توجه ویژه به این نکته همت عمومی می طلبد.

وی با بیان این که فرهنگ کتابخوانی باید در بین کودکان و نوجوانان نهادینه شود افزود: در این دوران کودکان و نوجوانان هر آنچه می آموزند در ذهنشان نقش می بندد و این فرهنگ در طول زندگی آنها استمرار می یابد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که مدارس بهترین فضا برای گسترش کتاب و کتابخوانی و مهارت آموزی در این زمینه است بیان کرد: همه باید در راستای فرهنگ کتابخوانی تلاش کنند.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 358560