توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس کل دادگستری اردبیل:
کمیته "حمایت از سرمایه‌گذاری سالم" در اردبیل تشکیل شد
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۷
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: کمیته قضایی حمایت قانونی از سرمایه‌گذاری سالم استان به ریاست یکی از معاونت‌های قضایی استان تشکیل شده است.
به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام محمدعلی قاصدی ظهر امروز در جلسه بررسی با تبریک فرا رسیدن  ایام ربیع‌الاول با اشاره به روز حماسه‌ساز 9 دی، این روز را حضور عالمانه مردم در یکی از صحنه‌های ارزشمند انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: 9 دی جلوه زیبایی از حمایت مردم از نظام اسلامی و ولایت فقیه بود.

وی با اشاره به حوادث فتنه سال 88 نقش مردم را در مقابله با آن مهم و ارزشمند خواند و افزود: معرفت و بصیرت مردم تضمین‌کننده نظام اسلامی و انقلاب است و مردم همیشه در مواقع حساس از این انقلاب و نظام اسلامی دفاع و حمایت کرده‌اند که این نشان از شناخت عمیق مردم از آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به موضوع مفاسد اقتصادی و اداری، اصلاح و مبارزه با این پدیده را جزو آرمان‌های اساسی انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: قوای سه‌گانه نظام جمهوری اسلامی باید با یکدیگر و هماهنگی بیشتر به مبارزه با مفاید اقتصادی بپردازند.

قاصدی با بیان اینکه پرونده خاصی در مورد فساد اقتصادی و اداری در استان وجود ندارد، گفت: امیدواریم همچون گذشته بتوانیم شاهد اجرای وظایف محوله توام با احساس مسئولیت و جدان کاری در بین ادارات استان باشیم تا در این زمینه پرونده‌ای وارد مراجع قضایی استان نشود.

وی با تشریح موضوع حوادث بیمارستان فاطمی اردبیل اظهار کرد: برای مسببان این حادثه کیفر خواست صادر شده و تا پایان این ماه حکم نهایی آنها صادر می‌شود و از طریق رسانه به مردم اعلام خواهد شد تا دیگر چنین حادثه‌ای در استان اردبیل اتفاق نیفتد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در مورد موفقیت دادگستری کل استان اردبیل در تسریع دادرسی، برنامه‌ریزی، تشویق، ترغیب و ایجاد حساسیت در کادر قضایی استان را از عوامل اساسی در رفع اطاله دادرسی دانست.

قاصدی با اشاره به موضوع سرمایه‌گذاری سالم در استان تصریح کرد: کمیته قضایی حمایت قانونی از سرمایه‌گذاری سالم استان به ریاست یکی از معاونت قضایی استان تشکیل شده که امیدوار هستیم جذب سرمایه‌گذاری سالم در استان سبب کاهش بیکاری که یکی از عوامل عمده آسیب‌های اجتماعی و بروز جرم در جامعه است، شود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل رفع اطاله دادرسی، تامین امنیت و آرامش برای جامعه و برخورد قاطع و جدی با جرائم خشونت‌آمیز را از اهداف اساسی دادگستری کل استان عنوان کرد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 348264