توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۷۰ درصد اعتبارات تملک دارایی اصفهان تخصیص یافت
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۵
معاون ‌استاندار اصفهان گفت: سال گذشته وضعیت تخصیص اعتبارات تملک دارایی چندان مناسب نبوده اما امسال بیش از ۷۰ درصد اعتبارات تملک دارایی تخصیص داده شده است.

به گزارش عرش نیوز؛محمدعلی طرفه با اشاره به وضعیت تخصیص اعتبارات تملک دارایی در استان اصفهان اظهار داشت: سال گذشته در زمینه تخصیص اعتبارات عمرانی تملک دارایی‌های دولت وضعیت چندان خوبی نداشتیم و تنها 20 درصد این اعتبارات تخصیص داده شده بود اما امسال این وضعیت بهبود یافته و تاکنون 70 درصد از اعتبارات عمرانی تملک دارایی‌های دولت تخصیص داده شده و به پیشرفت تمامی طرح‌های عمرانی کمک کرده است.

وی با اشاره به ضرورت مشارکت مردم در خدمات عمرانی بیان کرد: ارتقای خدمات عمرانی در گرو مشارکت مردم در این زمینه بوده و به‌کارگیری اعتبارات بخش خصوصی‌ می‌تواند در ایجاد مراکز جدید خدماتی در مرمت ساختمان‌های تاریخی تأثیر بسزایی داشته باشد و به این شکل در راستای افزایش توان مالی و مدیریتی شهری گام‌های بزرگی برداشت.

معاون عمرانی استاندار اصفهان با اشاره به اهمیت پروژه متروی اصفهان- مبارکه و وضعیت آن تصریح کرد: متروی اصفهان-مبارکه- مجلسی با بیش از 50 کیلومتر مسیر یکی از مهم‌ترین پروژه‌های استان به شمار می‌شود و در یک سال اخیر مدیریت استانی پیگیر آن بوده و امیدوار هستیم بتوانیم این بخش قابل توجه متروی استان را فعال کنیم.

وی با بیان اینکه در شهرستان مبارکه با توجه به وضعیت مناسب منابع مالی همواره دقت و توجه در هزینه این اعتبارات را داشته‌، خاطرنشان کرد: شهرستان مبارکه همراه در بحث انضباط مالی در چارچوب مشخص شده حرکت کرده و امیدوار هستیم با توجه به پیش‌بینی افزایش درآمد این شهرستان، سهم اعتبارات عمرانی نیز افزایش یابد تا بتوانیم اقدامات موثری که قابلیت ارائه در سطح کشوری دارد انجام دهیم.

طرفه با بیان اینکه شهر مبارکه سهم فعالیت‌های عمرانی در مبارکه بیش از 80 در صد بوده، تصریح کرد: شهر مبارکه در فعالیت‌های عمرانی نسبت به  متوسط فعالیت‌های عمرانی بیشترین سهم را داشته چرا‌که 70 درصد از اعتبارات بخش مدیریت شهری در کل کشور صرف فعالیت‌های عمرانی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که سهم فعالیت‌های عمرانی در شهر مبارکه بیش از 80 درصد بوده و این توان مالی بالای این شهر را نشان می‌دهد.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 352467