توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
راه‌آهن ملایر به کرمانشاه به مرحله ریل‌گذاری رسید
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۳
معاون عمرانی استاندار کرمانشاه از اجرای قطعه ملایر- کرمانشاه راه‌آهن غرب خبرداد و گفت: این قطعه هم‌اکنون به مرحله ریل‌گذاری رسیده و در صورت تخصیص به موقع اعتبارت کل راه‌آهن غرب تا هفت سال دیگر به اتمام می‌رسد.

به گزارش عرش نیوز؛مجتبی نیک کردار از اجرای قطعه  ملایر- کرمانشاه راه‌آهن  غرب خبرداد  و گفت: هم‌اکنون کار زیرسازی این پروژه در حال انجام و رو به اتمام است.

113 میلیارد تومان اعتبارات سال 93 راه‌آهن است که 100 درصد تخصیص می‌یابد

وی افزود:  پروژه راه‌آهن استان کرمانشاه برای امسال 113 میلیارد تومان اعتبار دارد و براساس قول معاون اول رئیس جمهور، قطعه ملایر- کرمانشاه باید تا پایان سال 94 به بهره‌برداری برسد.

نیک کردار تصریح کرد:  اعتبارات تعیین شده برای امسال 100 درصد تخصیص خواهد یافت و هم‌اکنون پروژه در قطعه ملایر- کرمانشاه در مراحل زیرسازی است.

200 میلیارد تومان کسری داریم/ خرید 250 هزار تن ریل دولت کسری ما را رفع می‌کند

وی با بیان اینکه قرار است برای سال آینده 150 میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یابد، گفت: یک کسری حدود 200 میلیارد تومانی نیز خواهیم داشت که قرار است پیمانکار از بانک‌ها وام بگیرد و دولت آن را بازپرداخت کند.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: البته بحث‌هایی هم در مورد خرید ریل از سوی دولت مطرح و قرار است، دولت حدود 250 هزار تن ریل خریداری کند.

وی افزود: عمده کسری ما نیز به همین دلیل است و اگر دولت ریل‌ها را خریداری کند، کسری 200 میلیارد تومانی منتفی است.

قطعه ملایر- کرمانشاه  94 درصد پیشرفت دارد/ اتمام پروژه تا پایان 94

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه از پیشرفت 94 درصدی زیرسازی راه‌آهن ملایر- کرمانشاه خبر داد و خاطر نشان کرد:  این قطعه هم‌اکنون به مرحله ریل‌گذاری رسیده و آقای جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور قول بهره‌برداری آن را تا پایان 94 داده‌اند.

زیرسازی قطعه کرمانشاه – خسروی در حال انجام است/ کل پروژه شش تا هفت ساله به اتمام می‌رسد

نیک‌کردار در خصوص قطعه کرمانشاه- خسروی نیز گفت:  مرحله زیرسازی این قطعه نیز به تازگی شروع شده و تلاش ما این است که به کار سرعت بیشتری بدهیم و البته جلساتی نیز گذاشته شده و برخی مشکلات طرح و حل شده‌اند و دنبال رفع سایر مشکلات هستیم.

وی پیمانکار مادر این پروژه را قرارگاه خاتم‌الانبیا اعلام کرد و افزود: به دنبال این هستیم که تعداد دیگری پیمانکار را نیز برای برخی امور به قرارگاه خاتم‌الانبیا معرفی کنیم.

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه زمان پیش‌بینی شده برای اتمام پروژه راه‌آهن کرمانشاه در صورت تخصیص به موقع اعتباراترا بین شش تا هفت سال اعلام کرد.

کد مطلب: 332865