توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: بقای هر جامعه در گرو حفظ وحدت مردم است
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۲
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دوام و بقا هر جامعه را در گرو حفظ وحدت مردم آن جامعه دانست و گفت: هرچه وحدت مردم بیشتر باشد، استحکام جامعه نیز مضاعف خواهد بود.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله محمدحسن ممدوحی فرا رسیدن هفته وحدت را گرامی داشت و اظهار کرد: هر ملتی که بقا و دوام خود را دوست دارد باید بتواند عالی ترین شکل وحدت را در میان جامعه خود پیاده کند.

وی ادامه داد: ملت ها اگر بتوانند وحدت میان پیروان خود را حفظ نمایند، در واقع در بقا خود قدم برداشته و می توانند در جهان سروری کنند اما عکس آن هم صادق است و نبود وحدت می تواند تبعات جبران ناپذیری برای آنها به همراه داشته باشد.

آیت الله ممدوحی تفرقه را نشان شکست ملت ها عنوان کرد و یادآور شد: قرآن و ائمه اطهار نیز گروه های مسلمان را به شدت از این مساله نهی و آن ها را به اتحاد و همدلی تشویق کرده اند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری تحرکات داعش و سایر گروه های تروریستی برای بدنام کردن دین اسلام را کاری شکست خورده دانست و گفت: این گروه ها کارهایی که اسلام آن را حرام کرده، انجام می دهند.

وی خاطرنشان کرد: گروه های تکفیری و تروریستی سرسپرده های صهیونیسم هستند که دیگر آبرویی در دنیا ندارند چرا که امروز دستشان برای همه رو شده است.

آیت الله ممدوحی در پایان اظهار کرد: دین اسلام، دین عطوفت، مهربانی و گذشت است که مطمئنا با انجام حرکت های وحشیانه عده ای که هیچ بویی از مسلمانی نبرده و اصلا مسلمان هم نیستند، خدشه دار نخواهد شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 352368