توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر ساخت و توسعه راه های گلستان:
525 میلیارد ریال برای رفع خسارت سیل هشتم خرداد گلستان ابلاغ شد
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۴
مدیر ساخت و توسعه راه های گلستان گفت: 525 میلیارد ریال برای رفع خسارات وارده به راه های استان بر اثر سیلاب هشتم خرداد سال جاری مصوب و ابلاغ شده است.
به گزارش عرش نیوز؛'علی اکبر شاهینی' اظهار داشت: سیل هشتم خرداد 93 در مجموع 925 میلیارد ریال خسارت به راه های استان در مناطق مختلف وارد کرده است.

وی همچنین اضافه کرد: با مساعدت هیات دولت در سفر به گلستان، کمک های خوبی در بخش سیل و کاهش خسارات آن در استان شد.

شاهینی با بیان اینکه اخیرا پروژه های مورد نظر جهت بازسازی نیز در این بخش مشخص و ابلاغ شده است، گفت: باتوجه به فرصت اندک تا پایان سال عمرانی، ضروری است مسوولین مرتبط برای بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل تلاش بیشتری انجام دهند.

مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی گلستان اضافه کرد: بیشتر پروژه های اجرایی در بخش سیل در حوزه راه و شهرسازی استان در دهنه محمد آباد و زرین گل شهرستان علی آباد، محور اولنگ، شهرستان رامیان، محور خوش ییلاق و شهرستان آزادشهر قرار دارند.

وی ادامه داد: بقیه شهرستان های استان که راه های آنها بر اثر این سیل و سیلاب های بعدی آسیب دیده اند نیز در این پروژه ها لحاظ شده است.

پیش از این استاندار گلستان در دیدار با معاون برنامه ریزی و نظارت راهبری رییس جمهوری در گرگان اعلام کرده بود که سیل هشتم خرداد امسال یک هزارو 750 میلیارد ریال زیان به استان وارد کرد که افزون بر 920 میلیارد ریال در بخش راه ها، 620 میلیارد ریال در بخش کشاورزی و مابقی در دیگر بخش ها می باشد.

'حسن صادقلو' در این دیدار خواست که دولت توجه ویژه ای به خسارات ناشی از سیلاب اخیر در استان داشته باشد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 353367