توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل انتقال خون البرز:
تبلیغات برای اهدای پلاسما در استان البرز, قانونی انجام شود
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۸
مدیرکل انتقال خون استان البرز با بیان اینکه تبلیغات برای اهدای پلاسما در البرز طبق قانون انجام شود، گفت: باید از ارائه تبلیغاتی که سبب مخدوش کردن جو جامعه و گمراهی مردم می‌شود پرهیز کرد.

به گزارش عرش نیوز؛حسن حسینی با اشاره به اینکه مجموعه‌هایی مانند آرین پلاسما براساس مجوز وزارت بهداشت فعالیت دارند، اظهار داشت: این مراکز می‌توانند در قبال دریافت پلاسمای خون توسط مراجعه‌کنندگان مبالغی را به آن‌ها پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه پلاسماهای دریافتی برای ساخت دارو، فاکتورهای انعقادی و مشتقات پلاسما مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزود: افراد متقاضی برای اهدای پلاسما می‌توانند به این مراکز براساس پرونده ثبتی خود مراجعه کنند.

مدیرکل انتقال خون البرز با بیان اینکه این مجموعه‌ها باید در چارچوب قوانین فعالیت کنند، خاطرنشان کرد: نحوه تبلیغات این مراکز برای جذب حداکثر افراد به منظور اهدای پلاسمای خود در سطح جامعه‌ مسئله‌ای است که دانشگاه علوم پزشکی، حراست و اطلاعات  نیز برای بهبود بخشیدن به آن دقت نظر دارند.

حسینی با تاکید بر اینکه نحوه تبلیغات این مراکز مورد اعتراض برخی از شهروندان قرار گرفته است، بیان کرد: تذکرات لازم مبنی بر تغییر نوع تبلیغات به آن‌ها ارائه شده است.

وی با بیان اینکه باید با برنامه‌ریزی دقیق در بخش تبلیغ جذب پلاسما عمل کرد، گفت: تبلیغات باید محدود به افراد ثبت‌نامی باشد و به گونه‌ای عمل نکنند که در کل جامعه افراد به آن سمت هدایت شوند.

وی با اشاره به اینکه اگر گزارشات مردمی مبنی بر ادامه این دسته از تبلیغات باشد برخورد لازم توسط  دستگاه مربوطه صورت می‌گیرد، بیان کرد: سازمان انتقال خون کشور بر فرآیند فنی این مراکز و وزرات بهداشت بر سایر مسائل از قبیل تبلیغات مراکز تحت نظر نظارت دارند.

مدیرکل انتقال خون البرز با تاکید بر اینکه تبلیغات باید بر اساس قانون و در محدوده خاص صورت گیرد، خاطرنشان کرد: باید از ارائه تبلیغاتی که سبب مخدوش کردن جو جامعه و گمراهی مردم می‌شود پرهیز کرد.

حسینی خاطرنشان کرد: این تبلیغات نباید به نحوی انجام شود که مردم صرفا برای دریافت پول به اهدای پلاسما اقدام کنند و به مبحث اهدای خون توجه کمتری داشته باشند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 353565