توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس حوزه هنری کشور:
شاعران کشورمان نخستین کسانی بودند که به پیام انقلاب لبیک گفتند
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۴
رئیس حوزه هنری کشور گفت: شاعران کشور ما نخستین کسانی بودند که به پیام انقلاب لبیک گفتند و مردم را به این سمت و سو حرکت دادند.
به گزارش عرش نیوز؛محسن مومنی شریف در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری شعر انقلاب در سالن خاتم استانداری سیستان و بلوچستان با تبریک میلاد رسول مکرم اسلام (ص) و امام صادق (ع) و همچنین عرض خیر مقدم خدمت شاعران، هنرمندان و مسئولان حاضر، اظهار داشت: خوشحال هستیم که در لحظات و زمانی محفل ما برگزار می‌شود که زمین و زمان آکنده از نام مبارک رسول مهربانی‌ها، پیامبر هنر و آفرینش، حضرت محمد(ص) و فرزند گرامی‌شان، امام صادق (ع)، مایه فخر و بندگی است.

وی افزود: همزمانی جشنواره شعر انقلاب با ایام ولادت رسول اکرم(ص) همزمانی نیکویی است و انقلاب اسلامی در واقع در همان جهتی هست که آرمان‌ها و نهضت عظیمی که آن حضرت ایجاد کردند و اگر آن انگیزه‌ها نبود، انقلاب اسلامی هم ایجاد نمی‌شد.

رئیس سازمان حوزه هنری کشور بیان کرد: همه آنچه که ما به عنوان آرمان‌های انقلاب می‌دانیم در یک بسته و مجموعه‌ای تعریف می‌شود که امروز از آن به عنوان ایجاد تمدن نوین اسلامی نام می‌بریم.

مومنی عنوان کرد: امیدواریم همه تلاش‌های هنرمندان، مردم و... ما را به این سمت سوق دهد و آنچه که پیامبر خدا (ص) به دنبالش بودند، تکریم انسان، مکارم اخلاق، عدالت، ایجاد رابطه انسان با خدا، تعالی بخشیدن به زندگی و... در آن مجموعه و آن روزگاران انشاالله تحقق یابد.

وی افزود: البته شاعران ما همیشه اینگونه بوده‌اند، شعر به عنوان نماینده اول و به تعبیر بهتر، راهبر و رهبر هنر ما همیشه در این جهت به‌ویژه بعد از انقلاب اسلامی بوده است و شاعران ما نخستین کسانی بودند که به پیام انقلاب لبیک گفتند و مردم را به این سمت و سو حرکت دادند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 351666