توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تکمیل پروژه های ریلی و جاده ای بستر راه اندازی بندر خشک در لرستان را فراهم می کند
دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۳
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی تکمیل زیرساختهای حمل و نقل و پروژه های ریلی و جاده ای لرستان را بسترساز راه اندازی بندر خشک در این استان دانست.

به گزارش عرش نیوز؛ابراهیم آقامحمدی اظهار داشت: پروژه راه آهن دورود - خرم آباد پیشرفت خوبی دارد بطوریکه در ۲۸ کیلومتری که هم اکنون در حال ساخت است شاهد ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی هستیم.

وی تکمیل پروژه راه آهن لرستان را مشروط به راه اندازی و انجام عملیات ریلی در حوزه خرم آباد -  اندیمشک دانست و فزود: با توجه به اینکه احداث راه آهن تنها در حوزه استان برای توسعه لرستان کارگشا نیست لذا بایستی انجام عملیات ریلی در حوزه خرم آباد - اندیمشک نیز صورت می گرفت.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی افزود: تاکنون برای تکمیل عملیات ریلی حوزه خرم آباد - اندیمشک هیچ کاری صورت نگرفته بود که با موافقت وزارت راه و ترابری بنا شد این پروژه با اتصال به راه آهن خوزستان باعث اتصال شمال و جنوب کشور از طریق لرستان شود و در این رابطه جلسات مشترکی با نمایندگان خوزستان صورت گرفت.

آقامحمدی عنوان کرد: ۳۶۰ میلیارد تومان از مجتمع فولاد خوزستان برای هزینه احداث این قسمت از راه آهن لحاظ شده است.

وی اضافه کرد: هفته گذشته نیز در دفتر استاندار لرستان پیگیر قطعه خرم آباد - اندیمشک بودیم و این موضوع نیز حل شده است و اجرای این قطعه از راه آهن برای لرستان بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با اجرا و تکمیل این خط آهن و احداث آزادراه های استان راه اندازی بندر خشک برای لرستان پیش بینی شده است.

آقامحمدی گفت: با تکمیل شدن زیرساخت های حوزه راه شاهد گشایش در توسعه لرستان، رفع بیکاری و ایجاد سرمایه گذاری مناسب در استان خواهیم بود.

پروژه های زیرساختی برای لرستان خلق ثروت خواهد کرد

ایرج عبدی نماینده دیگر مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی نیز به در گفتگو با مهر اظهار داشت: تلاش مجمع نمایندگان استان و استاندار لرستان باعث فعال شدن پروژه های بزرگی همچون راه آهن لرستان، مجموعه کشت و صنعت، فرودگاه خرم آباد و نیروگاه های استان شده است.

وی عنوان کرد: اجرای این پروژه ها در استان لرستان هم برای استان خلق ثروت کرده و هم اشتغالزایی خوبی ایجاد کرده است.

عبدی افزود: هم دولت، هم مجمع نمایندگان استان لرستان و هم مدیران اجرایی استان همگی در تلاش هستند که این پروژه های بزرگ در برنامه زمان بندی تعیین شده به بهره برداری برسند.

منبع:مهر

کد مطلب: 334089
 
 


مهدی
United States
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۰۳:۵۷
با سلام . مجتمع بزرگ صنعتی صنایع غذایی گهر دورود آماده بهره برداری میباشد که در صورت راه اندازی حداقل 1000 نفر بطور مستقیم و حدودا دو برابر غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد کرد . از استاندار محترم و سایر مسیولین دست اندر کار و دلسوز خواهشمندیم در راستای اجرای این طرح صنعتی بزرگ اقدام فرمایید که گره بزرگی در بحران بیکاری دورود باز خواهد شد . (60398)