توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
14 هزار نخبه در سطح کشور داریم/ افزایش چهار برابری نخبگان
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۵۷
معاون بنیاد ملی نخبگان کشور گفت: 14 هزار نخبه در سطح کشور داریم.
به گزارش عرش نیوز، سید حسن حسینی عصر سه‌شنبه در حاشیه آیین تودیع و معارفه رؤسای بنیاد نخبگان استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت تدبیر و امید تلاش‌های بسیار زیادی را برای استفاده از ظرفیت‌های نخبگان دارد و در سطح استان های نیز طرح‌های مختلفی اجرا می شود.

وی بر لزوم تلاش همه مسئولان برای استفاده از همه ظرفیت های نخبگان تاکید کرد و ادامه داد: در سطح کشور ۱۴ هزار نخبه داریم که تلاش برای افزایش تعداد نخبگان را در برنامه داریم.

معاون بنیاد ملی نخبگان کشور تاکید کرد: این بنیاد در نظر دارد تا در صورتی که نیاز باشد، زمینه را برای ادامه تخصیل نخبگان در خارج از کشور برای یک یا دو سال به صورت بورسیه فراهم سازد.

وی در ادامه در مورد تائید صلاحیت فرهادی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت علوم، افزود: فرهادی دارای توانمندی‌های بالایی است که مجلس باید از ایشان استقبال کرده و از این فرصت استفاده کند.

حسینی با اشاره به اشراف و تسلط علمی کامل فرهادی به حوزه کاری خود، تصریح کرد: فرهادی یک نخبه است و می‌تواند کارهای بسیار خوبی را در وزارت علوم به پیش ببرد و منشا اثرات مثبت زیادی برای کشور باشد.

وی با بیان اینکه فرهادی اعتقاد راسخی به ولایت‌مداریو ارزش‌های نظام و انقلاب اسلامی دارد، تاکید کرد: مواضع فرهادی در مورد حوادث سال ۸۸ نیز مشخص است و از افراد معتدل و میانه‌رو است که می‌تواند از بهترین گزینه‌ها برای وزارت علوم باشد.

لازم به ذکر است که در این آئین، با تقدیر از تلاش‌های رحیم قاسمیه، رضا آذین به سمت رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر منصوب شد.

منبع: مهر
کد مطلب: 334683