توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار لرستان:
همه باید تلاش کنیم که مشکل جوانان را در زمینه‌های مختلف برطرف کنیم
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۵
استاندار لرستان گفت: همه دستگاه‌های اجرایی استان وظیفه دارند در راستای رفع مشکلات جوانان استان قدم بردارند.

به گزارش عرش نیوز؛هوشنگ بازوند صبح امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان لرستان که با حضور دستگاه‌های استان لرستان برگزار شد، گفت: اگر می‌خواهیم برای جوانان کار کنیم باید مشکلات آنها را دربخش‌های مختلف آسیب‌شناسی کنیم تا بدانیم مشکل جوانان جویای کار بین سنین مختلف از جمله سن 15 تا 18 و 24 ساله چه مشکلاتی هستند.

استاندار لرستان ضمن انتقاد از اداره کل ورزش و امور جوانان استان لرستان مبنی بر اینکه در بحث صورت جلسه قبلی این ستاد کوتاهی کرده است عنوان داشت:‌ تصور ما این است که کارگروه ساماندهی امور جوانان در استان لرستان هیچ برنامه‌ای برای امسال و سال آینده ندارد و امروز شاهد این هستیم که در استان لرستان تمام کم کاری‌ها را علت عدم نیروی انسانی کافی و اعتبار عنوان می‌کنند این در حالی است که در کشوری مانند آلمان وزارتخانه آن با 40 نفر نیرو دارد کار می‌کند و اگر از اندیشه استفاده نکنیم پول و نیروی انسانی نمی‌تواند هیچ کار را پیش ببریم.

وی خاطر نشان کرد: جوانان سرمایه‌های باارزشی هستند که باید از این سرمایه‌ها به خوبی استفاده کنیم زیرا اگر از این فرصت استفاده نکنیم ممکن است این سرمایه‌ها برای ما به تهدید تبدیل شود از این رو همه دستگاه‌های اجرایی استان وظیفه دارند برای رفع مشکلات جوانان در زمینه‌های ازدواج مسکن اشتغال و غیره تلاش کنند.

استاندار لرستان یادآور شد: مدیر کل ورزش و جوانان استان باید تا دهم بهمن ماه وضعیت این کارگروه‌ها را تشکیل دهد و هر 15 روز یکبار عملکرد کارگروه‌های زیرمجموعه ستاد امور ساماندهی جوانان را ارزیابی کند.

بازوند تصریح کرد:‌باید وظیفه هر دستگاه مشخص شود تا ما در اعتبارات سال آینده اعتبارات بخش اشتغال مسکن و ازدواج جوانان را در هر دستگاه پیش‌بینی کنیم.

وی افزود: متاسفانه تا کنون اداره کل ورزش و جوانان لرستان برنامه جوانان این استان را در سال جاری و سال آینده به ما اعلام نکرده و باید تا یکماه آینده برنامه سال 94 به استانداری لرستان از سوی اداره کل ورزش استان ارسال شود تا ما بتوانیم در سال آینده برای رفع مشکلات جوانان برنامه‌ریزی کنیم.

این مسئول عنوان کرد: تا پایان امسال جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان لرستان باید دو بار دیگر برگزار شود تا برنامه‌های امسال و سال آینده جوانان استان در بحث‌های ازدواج اشتغال و مسکن مورد بررسی قرار گیرد.

منبع:فارس

کد مطلب: 347986