توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس صنعت و معدن آذربایجان غربی:
بازارهای هدف صادرات در آذربایجان غربی شناسایی می‌شود
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۰
رئیس صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی شکل دهی بازارهای جدید و متنوع اقتصادی را در دست یابی به اقتصاد مقاومتی موثر خواند و گفت: اقداماتی توسط سازمان برای شناسایی بازارهای جدید و حضور مستمر در آنها صورت می‌گیرد.

به گزارش عرش نیوز؛جعفر صادق اسکندری به اقداماتی که توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی برای توسعه صادرات غیر نفتی انجام گرفته اشاره و اظهار داشت: تولید متناسب با نیاز بازارهای هدف از برنامه های مهمی است که توسط این سازمان در آذربایجان غربی دنبال می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی افزود: میزهای تخصصی کارایی نیز تشکیل می شود تا مزیت های محصولات داخلی احصاء شده و به تناسب آن کارگروه‌هایی برگزار شود و کشورهای هدف صادرات نیز مورد شناسایی قرار گیرند.

اسکندری با بیان اینکه این اقدامات به شکل تخصصی و با انجام مطالعه لازم مورد بررسی قرار می گیرد گفت: به تناسب هر کشور کارگاه هایی آموزشی تشکیل می شود.

وی از برگزاری نشست هایی با کشورهای هم مرز خبر داد و افزود: مطالعه تخصصی کشورهای هدف مثل روسیه، ترکیه، عراق، ارمنستان، چین، لهستان، مالزی، هند و الجزایر، انجام گرفته و در اختیار فعالان اقتصادی و تجار قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، اعزام هیئت های تجاری و پذیرش این هیئت ها و بازریابی را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که توسط سازمان در استان انجام شده و مسئولان سازمان توسعه تجارت نیز ببا توجه ویژه به اهمیت این موضوع مجوزهای مورد نیاز را صادر می کنند به طوری که امسال دو مجوز برای روسیه و ایتالیا صادر شده است.

اسکندری، حضور در نمایشگاه های کشورهای هدف را از کارهای اصلی سازمان در استان دانست و بیان کرد: کارهای خوبی در این رابطه انجام گرفته است به طوریکه نهمین نمایشگاه در شمال عراق، اربیل برگزار کردیم و امیدواریم این نمایشگاه ها محرکی برای توسعه صادرات و ارز آوری برای کشور باشد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 339480