توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استعدادیابی می‌تواند پایه ورزش قهرمانی کردستان باشد
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۶
استاندار کردستان با بیان اینکه ورزش استان از ظرفیت خوبی در حوزه قهرمانی برخوردار است، گفت: می توان با برنامه‌ریزی مناسب پایه مناسب قهرمانی در کردستان را بنا نهاد.

به گزارش عرش نیوز؛عبدالمحمد زاهدی پیش از ظهر امروز در شورای عالی ورزش استان اظهار کرد: طرح دغدغه‌های متعدد و پراکنده در این گونه جلسات منجر به نتیجه نخواهد شد.

وی با اشاره به پیش‌بینی تشکیل سالیانه دو جلسه شورای ورزش در استان، طبق مفاد اساسنامه این تعداد را کافی ندانست و گفت: لازم است حداقل پنج جلسه در سال برگزار شود.

استاندار کردستان با تأکید بر لزوم فعال‌سازی کارگاه‌ها گفت: مشارکت شهرداری، استفاده از امکانات مناطق مرزی، تشکیل صندوق حمایت از ورزشکاران، بهره‌گیری از ظرفیت های ورزشی دستگاه‌ها و مشخص شدن سهم ورزش از معادن از مواردی است که باید در این کارگروه‌ها مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

زاهدی با اشاره به ضرورت ارائه راهکار در این حوزه‌ها تأکید کرد: آموزش و پرورش استان نیز باید گزارشی از فعالیت های خود را ارائه بدهد.

وی با بیان اینکه تمام ورزشکاران دوره‌ای در اختیار این سازمان هستند، خاطرنشان کرد: لازم است اداره ورزش و جوانان و آموزش و پرورش بر روی استعدادیابی به توافق برسند تا درنهایت منجر به تحقق ورزش قهرمانی شود.

استاندار کردستان با بیان اینکه همه شهرداری‌های استان توان تشکیل باشگاه ورزشی ندارند، گفت: کار بر روی استعدادیابی می‌تواند پایه ورزش قهرمانی استان را شکل بدهد.

در ادامه این جلسه، رسول اشتودان رئیس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان اظهار کرد: گردشگری ورزشی با ایجاد میدان‌های سوارکاری و پیست‌های ورزش زمستانی، ظرفیتی است که می‌تواند در راستای حمایت از ورزش و ورزشکاران مؤثر باشد.

معاون تربیت بدنی اداره‌کل آموزش و پرورش استان کردستان اظهار کرد: 4 عنصر ورزش همگانی، ملی، حرفه‌ای و پرورشی شاکله پدیده‌ای به نام ورزش را تشکیل می‌دهند.

سهراب‌نژاد وجود نیروی انسانی، تجهیزات و سرمایه‌گذاری را در راستای توسعه ورزش مهم ارزیابی کرد و گفت: توان جذب ورزشکاران را داریم اما نگهداری آنها در این حوزه بسیار دشوار است.

وی افزود: دستگاه خدمات‌رسان عمومی ملزم به اعمال تخفیف‌هایی برای اماکن ورزشی شوند.

سهراب‌نژاد با اشاره به اینکه 20 درصد جمعیت استان زیر پوشش سازمان آموزش و پرورش هستند، گفت: در سال جاری 700 میلیون تومان برای برگزاری مسابقات استانی و کشوری نیاز داریم.

منبع:فارس

کد مطلب: 339589