توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیر نفت: برنامه افزایش 100 میلیون مترمکعبی تولید گاز پارس جنوبی محقق می شود
پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۶
وزیر نفت گفت: وعده افزایش 100 میلیون متر مکعبی تولید گاز از پارس جنوبی تا پایان سال جاری محقق خواهد شد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ، بیژن نامدار زنگنه در جمع اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درعسلویه افزود: پارس جنوبی بزرگترین پایتخت صنعتی ایران و یک برند کامل ایرانی است و امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته تعدادی از فازهای اولویت دار در مدار بهره برداری قرار گیرند.

وی با بیان اینکه افزایش تولید گاز از پارس جنوبی برای کشور حکم نان شب دارد اضافه کرد: سال گذشته و پیش از تصدی مسوولیت در وزارت نفت عملیات اجرایی همزمان 17 فاز پارس جنوبی در دست اجرا بود اما هیچکدام از این فازها به مرحله بهره برداری نرسیده بودند.

زنگنه ادامه داد: اولین گام وزارت نفت در این زمینه تقسیم بندی فازهای پارس جنوبی به اولویت های یک و دو بود که فاز های 12، 15 و 16 و 17 و 18 از اولویت های نخست وزارت نفت برای تولید گاز قرار گرفت که در این میان فاز 12 در آستانه بهره برداری کامل است.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: توسعه و روند سرمایه گذاری میدان های مشترک گازی و نفتی اهمیت بسزایی دارد.

اسماعیل جلیلی افزود: اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با حضور در بزرگترین مگا پروژه وزارت نفت ضمن بررسی ظرفبت ها و محدودیت ها به ارایه راهکارهایی خواهند پرداخت تا سهم بیشتری به منابع سرمایه گذاری در میدان های مشترک تعلق گیرد.

نماینده مسجد سلیمان درمجلس شورای اسلامی اظهارکرد: به طور قطع نتایج این سفر در تنظیم لایحه بودجه 94 در بخش نفت و گاز موثر خواهد بود.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی نیز این سفر را سازنده خواند و گفت: اجازه نخواهیم داد افت قیمت نفت بر روند تولید از میدان های مشترک و سطح تولید تاثیر گذار باشد.

غلامرضا تاجگردون افزود: از این رو برگزاری این نشست در منطقه ویژه پارس نیز با هدف شناسایی و تدوین راهکارها برای عبور از این شرایط و تحقق اهداف صنعت نفت است.

جلسه مشترک کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و وزارت نفت با هدف بررسی آخرین وضعیت طرح توسعه میدان با حضور وزیر نفت چهارشنبه شب درسازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در عسلویه بوشهر برگزار شد.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در سفر به عسلویه عصر چهارشنبه از فاز 12 پارس جنوبی به عنوان بزرگترین پروژه طرح توسعه این میدان بازدید کردند.

شهرستان عسلویه در جنوب استان بوشهر محل اجرای طرح های توسعه ای میدان مشترک گازی پارس جنوبی است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 349786