توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار دشتی:
۲۶ میلیارد ریال برای پروژه‌های فرهنگ و هنر دشتی تخصیص یافت
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۴
فرماندار شهرستان دشتی گفت: برای اجرا و تکمیل پروژه‌های فرهنگ و هنر درشهرستان دشتی امسال ۲۶میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارت استانی و سایرمنابع تخصیص یافته است.
به گزارش عرش نیوز، غلامرضا مهرجو در گفت‌و‌گو با  تسنیم با بیان اینکه توجه به زیرساخت‌های فرهنگی در این شهرستان در اولویت برنامه‌ها قرار دارد اظهار کرد: شهرستان دشتی از دیرباز محل فرهنگ و ادب بود بگونه‌ای که دراین شهرستان علما، نویسندگان و شاعران به نامی داریم.

وی با بیان اینکه شهرستان دشتی در حوزه قرآن جایگاه مهمی در کشور دارد تصریح کرد: نخستین دهکده قرآنی کشور در روستای چارک دشتی قرار دارد بگونه‌ای که تمامی ساکنان این منطقه با قرآن کریم مانوس هستند و این در حالی است که شهرها و روستاهای شهرستان دشتی در حوزه قرآنی دربخش‌های قرائت، حفظ و تفسیر دارای رتبه‌های برتر استانی هستند.

فرماندار شهرستان دشتی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر توجه به مسائل و برنامه‌های فرهنگی تاکید دارند تصریح کرد: این شهرستان دارای زیرساخت‌های مهم فرهنگی است که امسال این زیرساخت‌ها تقویت و توسعه می‌یابد تا همچنان شهرستان دشتی در حوزه‌های فرهنگی دارای رتبه‌های برتر استان بوشهر باشد.

مهرجو، از تخصیص ۲۶میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی هنری در دشتی خبرداد و گفت: برای اجرا و تکمیل پروژه‌های فرهنگ و هنر در شهرستان دشتی امسال ۲۶ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارت استانی و سایرمنابع تخصیص یافته است.

وی، از برپایی نمایشگاه کتاب در دشتی خبرداد و افزود: در هفته کتاب بزرگترین نمایشگاه کتاب همزمان با شش شهرستان استان بوشهر در خورموج راه اندازی می‌شود.

فرماندار دشتی اهدا کتاب به کتابخانه‌های عمومی، مراکز دانشگاهی، مدارس و مساجد دشتی از دیگر برنامه‌های هفته کتاب در این شهرستان دانست و گفت: علاوه براین برنامه فرهنگی، تبلیغی، هنری و دینی در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از ۲۴ تا ۳۰ آبان در شهرستان دشتی برگزار می‌شود.

مهرجو برگزاری تجلیل از نویسندگان و کتابداران برتر، برگزاری مسابقات کتابخوانی، به صدا درآوردن زنگ کتاب در مدارس از دیگر برنامه‌های هفته کتاب در دشتی اعلام کرد.
کد مطلب: 326088