توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزیر صنعت:توجه به صنایع کوچک راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است
چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۸
معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت : توجه به صنایع کوچک، مهمترین راه برون رفت و حل مشکلات اقتصادی کشوراست.
به گزارش عرش نیوز:
'محمد علی سید ابریشمی' روز چهارشنبه در آیین افتتاح شهرک فناوری و مرکز کسب و کار استان همدان افزود : تمامی کشورها در سال های اخیر به دنبال راهی برای گذر از بحران اقتصادی بودند که هم اکنون توجه به صنایع کوچک به عنوان راه برون رفت از این مشکلات معرفی شده است.

وی اظهار داشت : صنایع کوچک می توانند با کمترین سرمایه بیشترین میزان اشتغال را ایجاد کرده و پایه های توسعه اقتصادی کشور را نیز قوی کنند.

سید ابریشمی با بیان اینکه اهمیت دادن به صنایع کوچک اهمیت به فناوری های فکری و نوین است افزود:هم اکنون ۹۲ درصد از صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل داده و ۴۲ درصد از سهم اشتغال کشور و ۲۴ درصد از سرمایه گذاری های موجود در کشور نیز متعلق به این صنایع است.

وی عنوان کرد:هم اکنون این صنایع با مشکلاتی مانند کمبود نقدینگی و نیاز به رقابت با بازارهای خارجی مواجه هستند که رفع این مشکلات نیازمند همکاری دولت و بانک ها می باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دو قانون مربوط به این صنایع نیز نیازمند اصلاح است که یکی از آنها مربوط به اجاره ای بودن زمین های واگذار شده به سرمایه گذاران در بخش بهره وری کشاورزی است که سرمایه گذاران مایل هستند این زمین ها به تملک آنها درآید و دیگری پرداخت هشت درصد مالیات بر ارزش افزوده توسط این صنایع است.

وی ابراز امیدواری کرد: با اصلاح قانون بیشتر این مبلغ صرف هزینه های زیر بنایی برای استقرار این صنایع در شهرک های صنعتی شود.

وی همچنین با اشاره به اهمیت فعالیت مرکز کسب و کار افزود:این مرکز برای استقرار کارآفرینان و مشاوران زبده برای همفکری و مشاوره دادن به سرمایه گذاران و صنعتگران استان ایجاد شده است.

وی اضافه کرد:وزارت صنعت،معدن و تجارت هیچگونه انتظاری برای درآمد زایی توسط این مرکز نداشته و حتی خدمات این مرکز تا یکسال به صورت رایگان در اختیار مراجعه کنندگان قرار خواهد گرفت.

فاز نخست مرکز خدمات کسب و کار استان همدان روز چهارشنبه با حضور معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت افتتاح و فاز دوم آن نیز کلنگ زنی شد.
منبع:ایرنا
کد مطلب: 308088
 
 


پربازدیدترین