توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کشاورزان از کشت بی‎رویه پیاز و سیب‎زمینی خودداری کنند
چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۲
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: کشاورزان این منطقه باید از کشت بی‎رویه سیب‎زمینی و پیاز خودداری کنند.
به گزارش عرش نیوز؛اسلام شاهرخی افزود: امیدواریم که کشاورزان امسال با عمل به توصیه‎ها و برنامه‎های سازمان کشت موفق و بابرکتی داشته باشند.

وی گفت : وزرات جهاد کشاورزی بر اساس مصرف سرانه کشور و ظرفیت موجود صادرات هر ساله میزان سطوح زیر کشت را به استان‎ها ابلاغ می‎کند.

شاهرخی با بیان اینکه در سال زراعی جاری ما نیز این سطوح را به شهرستان‎ها و دهستان‎ها ابلاغ کردیم، تصریح کرد: مراکز ترویج خدمات جهاد کشاورزی نیز موظف هستند بر اساس این سطوح ابلاغی با کشاورزان قرارداد کشت منعقد کنند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: به کشاورزان توصیه می‏شود که بر اساس این برنامه عمل کرده و از کشت بی‎رویه محصولات از جمله سیب‎زمینی و پیاز که سال‎ها در منطقه موجب کاهش قیمت و افزایش عرضه در بازار شده است، خودداری کنند.

وی با تأکید بر اینکه کشاورزان باید تنوع کشت را همواره مد نظر قرار دهند، افزود:در سال زراعی جاری سطح ابلاغی محصول سیب‎زمینی طرح استمرار کشت اول و دوم هر یک حدود 4 هزار هکتار است.

شاهرخی عنوان کرد:همچنین در زمینه محصول پیاز نیز برای 2 هزار و 600 هکتار در طرح استمرار و یک هزار و 800 هکتار در کشت دوم برنامه ابلاغ شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت:هم‎اکنون حدود 40 میلیارد تومان سرمایه در گردش برای کشاورزان منطقه وجود دارد.

شاهرخی خاطرنشان کرد:برای کشت هر هکتار محصول سیب‎زمینی 50 میلیون ریال و محصول پیاز نیز 30 میلیون ریال تسهیلات در اختیار کشاورزان قرار می‎گیرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

 

کد مطلب: 318582