توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آسیب‌های فضای مجازی باید به حداقل ممکن برسد
شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۵
مدیر دفتر سازمان فضای مجازی سراج در استان سمنان با تأکید بر لزوم توجه به فرصت‌‌ها و تهدیدهای فضای مجازی گفت: امروز دیگر فضای مجازی عضو جدید خانواده‌ها شده است اما آسیب‌های آن باید به حداقل ممکن و حتی صفر برسد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمدرضا رازیان شامگاه پنج شنبه در جریان دیدار صمیمانه جمعی از نخبگان فرهنگی استان سمنان با نماینده ولی‌فقیه در این استان که در نخستین روز از ایام‌الله مبارک دهه فجر و با عنوان تجدید میثاق با امام و رهبری در آستانه چهل‌سالگی انقلاب اسلامی انجام شد اظهار داشت: امروز باید به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره فضای مجازی توجه شود تا بتوانیم از ظرفیت‌های مهم آن استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه امروز فضای مجازی عضو جدید خانواده‌ها شده و نمی‌توان این پدیده را از خانواده‌ها گرفت افزود: امروز دیگر کسی منکر بازی‌های رایانه‌ای پر تأثیر و شبکه‌های اجتماعی پرنفوذ نیست.

مدیر دفتر سازمان فضای مجازی سراج در استان سمنان بی جسمی و بدون زمان بودن را ازجمله ویژگی‌های فضای مجازی عنوان و خاطرنشان کرد: البته برخی ویژگی‌های فضای مجازی مانند دروغ‌پراکنی و غلو بیش‌ازاندازه نیز به‌عنوان آسیب‌های خطرناک فضای مجازی در این زمینه وجود دارد که باید به آن بسیار توجه کرد.

رازیان با بیان اینکه آسیب‌های فضای مجازی باید به حداقل ممکن و حتی به صفر برسد بیان کرد: اما فراموش نشود که همه آسیب‌های فضای مجازی مانند دروغ، غیبت، تهمت، افترا و دیگر آسیب‌های این حوزه همه و همه ریشه در تربیت و سبک زندگی افراد در فضای واقعی دارد که باید به آن توجه کنیم.

وی با اشاره به اینکه فرصت‌های فضای مجازی در کشور بسیار زیاد و قابل‌توجه است عنوان کرد: امروز باید قله‌ها را در حوزه فضای مجازی ببینیم؛ چراکه در غیر این صورت با مرگ استعدادها در این بخش روبه رو می‌شویم.

مدیر دفتر سازمان فضای مجازی سراج در استان سمنان با اشاره به اینکه استعدادهای زیادی در این استان در حوزه فضای مجازی وجود دارد که باید قدر آنان دانسته شود؛ کم‌توجهی به آنان را سبب مهاجرت این افراد نخبه به دیگر استان‌های کشور دانست و افزود: مهاجرت افراد بااستعداد در حوزه فضای مجازی از استان سمنان جای نگرانی دارد.

بانوان انقلابی حمایت شوند

نماینده بانوان و حافظان قرآن کریم استان سمنان نیز در این نشست با اشاره به نقش مهم بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی بر ضرورت حمایت از بانوان انقلابی از سوی دولت تأکید کرد.

هاجر فرمند با انتقاد از بدحجابی برخی بانوان در اماکن عمومی تصریح کرد: عدم رعایت حجاب مناسب از سوی برخی بانوان در جامعه به‌ویژه برخی دستگاه‌های دولتی و نهادهای خصوصی سؤال‌برانگیز است.

وی با اشاره به لزوم ایجاد فضاهای مناسب برای ورزش و گذراندن اوقات فراغت بانوان در شهرهای استان سمنان، بر ضرورت پررنگ‌تر شدن امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه تأکید کرد.

آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاهش یابد

یکی دیگر از نخبگان فرهنگی حاضر در جلسه نیز با اشاره به اینکه امروز آسیب‌های اجتماعی یکی از مشکلات مهم موجود در جامعه ماست؛ بر ضرورت کاهش این آسیب‌ها تأکید کرد.

محترم میرحاج با اشاره به اینکه همکاری و وحدت رویه در مقابله با آسیب‌های اجتماعی بسیار اثربخش است بیان کرد: امروز باید توجه داشته باشیم که فضای مجازی ازجمله زمینه‌سازان آسیب‌های اجتماعی است.

وی با اشاره به دستورهای مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم فعال شدن شورای عالی فضای مجازی بیان کرد: امروز در کشور فرایند ایجاد شبکه‌های داخلی فضای مجازی بسیار سخت و پیچیده شده است؛ درصورتی‌که برخی شبکه‌های خارجی فضای مجازی تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران را زیر پا گذاشته و حریم خصوصی افراد را رعایت نمی‌کنند.

مدیر جامعه‌القرآن کریم سمنان با اشاره به اینکه عدم مدیریت شبکه‌های فضای مجازی زمینه‌ساز متلاشی شدن خانواده‌هاست؛ بر ضرورت توجه به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در این زمینه تأکید کرد.

انتها
کد مطلب: 392580