توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دفن غیربهداشتی زباله‌ها سلامتی مرم روستای "سراب زارم" بروجرد را تهدید می‌کند
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۱۱
مدیرکل منابع طبیعی لرستان گفت: متأسفانه دفن غیربهداشتی زباله‌ها سبب شده است که اهالی روستای "سراب زارم" بروجرد با مشکلات بهداشتی روبه‌رو شوند.
به گزارش عرش نیوز، مهرداد بهاروندی عصر امروز در جلسه کمسیون شورای شهر بروجرد، اظهار داشت: باید با ساخت‌وسازهای غیرقانونی و استفاده بی‌رویه از منابع طبیعی برخورد قانونی شود و از منابع طبیعی حفاظت شود.

وی با اشاره به سودجویان از منابع طبیعی افزود: متأسفانه به سبب گسترش زمین‌های نزدیک به شهر بروجرد، همواره این زمین‌ها مورد تعرض سودجویان است.

مدیرکل منابع طبیعی بروجرد با اشاره به دفن زباله‌های در روستای "سراب زارم" تصریح کرد: باید هرچه سریع‌تر در راستای رفع دفن زباله‌های "سراب زارم" اقدام شود زیرا دفن غیربهداشتی زباله‌ها سبب ایجاد آلودگی‌های بهداشتی می‌شود.

بهاروند با اشاره به اینکه دفن زباله‌ها در محدود این روستا برای سلامتی مردم مضر و خطرناک است بیان کرد: متأسفانه دفن غیربهداشتی سبب شده است که اهالی روستا با مشکلات بهداشتی روبه‌رو شوند و سلامتی اهالی روستا را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به اینکه باید از تملک زمین‌های که مورد سوءاستفاده زمین خوران است جلوگیری شود عنوان کرد: مسکن و شهرسازی و ثبت‌اسناد در راستای جلوگیری از تملک زمین‌هایی که تعلق به منابع طبیعی دارد همکاری کنند و سند این زمین‌ها را در اختیار منابع طبیعی قرار دهند.

مدیرکل منابع طبیعی افزود: با واگذاری سند زمین‌های که به منابع طبیعی تعلق دارد سبب جلوگیری تملک این زمین‌ها به سودجویان و زمین‌خواران می‌شود.

بهاروند اظهار داشت: باید در راستای حفظ و صیانت از منابع طبیعی فرهنگ‌سازی انجام شود تا مردم در راستای حفاظت از منابع طبیعی کوشاتر عمل کنند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 342585