توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار مرکزی:
مهارت‌آموزی در نظام آموزش‌وپرورش استان مرکزی توسعه یابد
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۳
استاندار مرکزی گفت: مهارت‌آموزی پایه اقتصاد مقاومتی بوده که باید در نظام آموزش‌ و پرورش توسعه یابد.
به گزارش عرش نیوز؛محمدحسین مقیمی صبح امروز در جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان با اشاره به اهمیت اجراء طرح مهارت آموزی در مدارس این استان اظهار داشت: مهارت‌آموزی یکی از سیاست‌های اصلی در نظام آموزش‌و پرورش کشور بوده که در حقیقت به دنبال ایجاد تغییر تحول بنیادین در نظام آموزشی است.

وی افزود: باتوجه به این‌که این روزها بحث اقتصاد مقاومتی در کشور مطرح بوده و باید در این راستا اهتمام ویژه‌ای انجام شود، اجراء طرح مهارت‌آموزی برای دانش‌آموزان می‌تواند این مهم را سرعت بخشد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی، به‌منظور ایجاد یک تفکر پایه‌ای می‌توان گفت که پربازده‌ترین بخش برعهده آموزش‌ و پرورش بوده و اجراء طرح مهارت آموزی به‌ویژه در در متوسطه اول می‌تواند سبب ایجاد زمینه‌ای برای این دانش‌آموزان شود که در راستای اقتصاد مقاومتی گام بردارند.

مقیمی با اشاره به اهمیت رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی گفت: امروز اقتصاد مقاومتی یک ضرورت بوده که از حد نیاز فراتر رفته، و آنچه که با وجود تحریم‌ها مهم است رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور است.

وی افزود: آموزش‌و پرورش در حوزه پرورش دانش‌آموزان نقشی مهمی را برعهده داشته و باید به گونه‌ای افراد را تربیت کند تا در آینده بدون اتکاء به صادرات نفتی بتوانیم به سمت اقتصاد بومی و تولید داخلی گام برداریم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: شرایط تحریم‌ها را باید به فال نیک گرفت چراکه با استفاده از شرایط حاصله می‌توانیم به اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران برسیم و به این منظور باید جدی‌تر به بحث مهارت‌آموزی وارد شویم.

مقیمی با اشاره به اهمیت خودکفایی در میان آحاد جامعه گفت: خودکفایی و مهارت‌آموزی مکمل یکدیگر بوده که در بخش پرورشِ نظام آموزشی باید به طور جدی‌تری روی آن کار شود و بدون‌شک ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی برعهده این بخش از آموزش‌و پرورش است.

وی افزود: به مهارت‌آموزی باید از دید اقتصاد مقاومتی نگریسته شود چراکه لازم رشد اقتصادی کشور است و اگر چنین شد می‌توان برای سایر دستگاه‌ها نیز تکلیف تعیین کرد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: روز گذشته شاهد تقدیر وزارتخانه از استان به سبب انجام کارهای تحقیقی و پژوهشی بودیم که استان رتبه دوم را در این حوزه کسب کرده اما باید به دنبال این باشیم تا سطح پژوهش در استان بالاتر رود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 342981