توصيه مطلب 
۱
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در استان سمنان:
۱۵ خرداد نقطه عطفی در تاریخ انقلاب برای دستیابی به استقلال بود
جمعه ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۰
نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران روز ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ که با شهادت شهدای بسیاری همراه بود متولد شد، گفت: ۱۵ خرداد نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی برای دستیابی به استقلال بود.
به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله سید محمد شاهچراغی ظهر امروز در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه سمنان که با حضور مردم ولایت مدار و همیشه درصحنه سمنان برگزار شد، اظهار داشت: قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران بود.

وی بابیان اینکه قیام ۱۵ خرداد به‌عنوان نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملت ایران برای دستیابی به آزادی و استقلال بود، تصریح کرد: شاه خائن چون می‌دانست قیام ۱۵ خرداد زمینه سرنگونی حکومت ظالمانه اوست، این روز را روز سیاه نامیده بود.

امام‌جمعه سمنان با تقدیر از حضور پرشور مردم در آیین‌های بزرگداشت بیست و ششمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در مرقد مطهر امام راحل و برگزاری آیین‌های بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) گفت: مردم ایران هیچ‌وقت امام خود را فراموش نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه باید مواظب باشیم تا شخصیت امام تحریف نشود و از اصول امام به انحراف نرویم، تأکید کرد: تنها کسی که می‌تواند مفسر واقعی فرمایشات امام خمینی (ره) باشد مقام معظم رهبری است و این حق فقط برای ایشان است.

آیت‌الله شاهچراغی تصریح کرد: اعتقاد به ولایت‌فقیه از ابعاد مهم شخصیتی حضرت امام خمینی (ره) بوده است و پس از ارتحال امام برخی به دنبال تحریف اعتقاد ایشان نسبت به این موضوع هستند.

وی با اشاره به اینکه برخی در کشور پس از ارتحال امام خمینی (ره) تغییر حال دادند، گفت: آنها بعد اعلام داشتن از ابتدا به ولایت‌فقیه معتقد نبودند؛ ولی در زمان امام خمینی (ره) جرئت بیان آن را نداشته‌اند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: برخی‌ها اعتقاد بر ولایت‌فقیه را بر زبان‌دارند و در عمل به آن عمل نمی‌کنند و فتنه ۸۸ علنی علیه حاکمیت ولایت‌فقیه شعار دادند.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 373185