توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیر اقتصاد در ‌ستاد اقتصاد مقاومتی ‌سمنان:
فیش‌های نجومی اتفاق خیلی بدی بود/رشد اقتصادی در ۶ ماهه نخست امسال
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۸
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: قصه فیش‌های نجومی نیز اتفاق خیلی بدی بود و رسانه‌ها خیلی به آن پرداختند و این در حالی بود که بابک زنجانی ۸ هزار میلیارد تومان پول نفت را پس نداده است.
به گزارش عرش نیوز، علی طیب‌نیا دقایقی پیش در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان سمنان در سالن یادگار امام استانداری سمنان اظهار داشت: بانک‌های خصوصی با وجود اینکه 40 درصد از منابع بانکی استان سمنان را در اختیار دارند؛ اما این بانک‌ها تاکنون هیچگونه تسهیلات رونق تولید پرداخت نکرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ناچاریم به این بانک‌ها فشار بیاوریم، افزود: امروز مجبوریم با این بانک‌ها برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی همکاری کنیم؛ در غیر این صورت منابع صندوق توسعه ملی به آنها اختصاص نخواهد یافت.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه جلسه های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شعاری نیست عنوان کرد: برگزاری این جلسات باید کاربردی بوده خروجی داشته باشد.

طیب‌نیا با بیان اینکه تا پایان سال تعهدات دستگاه‌های اجرایی در ارتباط با رونق اقتصادی صد درصد عملیاتی شود گفت: بانک‌ها نیز باید تعهدات خود در این زمینه را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه برخی نامه‌نگاری‌ها درباره مصوبات جلسه قبلی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان به حضور وزیر و معاونان وزارت اقتصاد انجام شده است، تصریح کرد: نامه‌نگاری‌ها خوب است؛ اما کافی نیست.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه در ستاد اقتصاد مقاومتی بنا نداریم جلسات سخنرانی و شعارگونه برگزار کنیم، اظهار داشت: نامه‌نگاری اداری کافی نیست و باید نتایج اقدامات را بررسی کنیم و تحقق تعهداتی که سیستم بانکی پذیرفته باید در این ستاد بررسی شود.

طیب‌نیا با تاکید بر اینکه تسریع در پرداخت تسهیلات ارزی استان قابل پیگیری است، افزود: اگر قرار باشد هفته‌ای یکبار به سمنان بیایم این کار را خواهم کرد.

وی تصریح کرد: البته باید این حضور نتیجه‌ای نیز برای توسعه اقتصادی استان سمنان به همراه داشته باشد.

وزیر اقتصاد با اشاره به اهمیت و نقش مناطق ویژه اقتصادی در مناطق محروم در راستای بهبود وضعیت اقتصادی کشور بیان کرد: باید این قضیه مهم را دنبال کنیم؛ چرا که این موضوع خواسته مقام معظم رهبری است و الگوی موفقی برای توسعه محلی است.

طیب‌نیا اضافه کرد: باید ببینیم که چه مناطقی در استان سمنان شرایط ایجاد مناطق ویژه اقتصادی را دارند و آماده ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در مناطق کمتر توسعه‌یافته هستیم تا به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.

وی با اشاره به رشد اقتصادی که در 6 ماهه نخست امسال اتفاق افتاد اشاره کرد و افزود: رشد اقتصادی در 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه 7.4 درصد بوده که بخش عمده این رشد به علت افزایش فروش نفت بوده است.

این عضو کابینه دولت یازدهم با اشاره به افزایش فروش نفت گفت: کاهش فروش نفت در زمان تحریم سبب ایجاد مشکلاتی شده بود که امروز افزایش میزان فروش نفت رشد اقتصادی را نیز به دنبال داشته است.

طیب‌نیا اظهار امیدواری کرد با افزایش میزان فروش نفت رشد اقتصادی در کشور نیز افزایش‌یافته و مشکلات ناشی از کاهش فروش نفت نیز برطرف شود.

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران گفت: این تحریم سبب ایجاد مشکلاتی در بخش‌های مختلف شد و بیشترین بخشی نیز که از تحریم‌ها آسیب‌دیده بخش صنعت است.

وی با اشاره به رشد اقتصادی مثبت در کشور از ابتدای امسال گفت: از زمستان سال گذشته تا امروز تمام بخش‌های کشور با رشد مثبت روبه‌رو بوده‌اند.

وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به وجود رکود در کشور در سال‌های 91 و 92 بر ضرورت خروج از رکود تأکید کرد و گفت: جبران رکود سال‌های گذشته زمان‌بر است.

طیب‌نیا با اشاره به اقدامات مثبت دولت یازدهم در راستای افزایش میزان اشتغال در کشور و رفع بیکاری گفت: با انجام این اقدامات امسال شاهد افزایش 745 هزاری اشتغال در مقایسه با سال گذشته بودیم.

وزیر اقتصاد از فضاسازی رسانه‌ای در زمینهٔ برخی مسائل انتقاد کرد و گفت: مطرح کردن برخی موضوعات که زمینه ناامیدی در کشور می‌شود کار درستی نیست و نباید یکدیگر را تخریب نکنیم.

طیب نیا گفت: یک روز موضوع فیش‌های نجومی مطرح می‌شود و روز دیگر املاک شهرداری که همه این موضوعات موجب ناامیدی در کشور می‌شود و باید از آن پرهیز کرد.

وی با اشاره به موضوع فیش‌های نجومی نیز گفت: قصه فیش‌های نجومی نیز اتفاق خیلی بدی بود و رسانه‌ها خیلی به آن پرداختند و این در حالی بود که بابک زنجانی 8 هزار میلیارد تومان پول نفت را پس نداده است.
کد مطلب: 391284
 
 


پربازدیدترین